Замовлення на таксі впали втричі. Як ще змінився бізнес на карантині?
Ціни на оренду нерухомості також знизилися приблизно втричі.
Ціни на оренду нерухомості також знизилися приблизно втричі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
За три тижні карантину, оголошеного 12 березня, в Україні зросло безробіття, впав ринок нерухомості, знизилися прибутки ресторанів, а також, як не дивно, таксі. Таку статистику опублікував Опендатабот.
Попри закриття 17 березня метрополітену та обмеження роботи громадського транспорту, попит на таксі не зріс, а навпаки зменшився. Так, кількість замовлень великої служби таксі Bond, яка працює в Києві та Одесі, впала майже втричі.
«Ціни ми не змінюємо. Але зрозуміло, що націнки через велике навантаження немає, навіть навпаки – через велику кількість вільних машин автоматично включається знижка в 10%», – повідомляв у березні LIGA.net засновник Bond Петро Обухов.
«Ми спостерігаємо істотне падіння кількості викликів таксі. До пандемії Київ робив 300 тисячі замовлень на добу, зараз не більше 100 тисяч. Основна причина – закриття шкіл і падіння ділової активності», – казав голова таксомоторної асоціації Андрій Антонюк.
У квітні кількість замовлень таксі залишається нижчою, ніж до карантину, як повідомили Хмарочосу окремі водії сервісу Uklon. Тому вартість поїздки навіть знизилася.
«У посередницькому бізнесі, типу Uber, збитків не буде – додаток є у всіх, вони беруть 25-30% комісії – там про збитки не може бути мови, – додає він, зазначаючи, що інша справа – перевізники зі своїм парком машин. – Якщо раніше у тебе було 13 замовлень на день, зараз три».
Обсяг ринку громадського харчування в Україні в 2019 році оцінювався приблизно в 50 тисяч закладів. Більшість з них не змогли швидко перелаштуватися на доставку або організувати продаж на винос.
Читайте також: Glovo може припинити доставку, якщо ситуація з коронавірусом критично погіршиться
За даними компанії з автоматизації ресторанів Poster, після двох тижнів карантину 2500 українських закладів припинили роботу. Це 63% від усіх клієнтів компанії в Україні. Таким чином, можна припустити, що зараз в країні не працюють приблизно 30 тисяч закладів.
У ресторанному бізнесі без роботи залишилось понад 160 тисяч осіб. Тільки у клієнтів Poster зараз не працює 13 тисяч співробітників.
За даними сервісу подобової оренди житла Dobovo, ціни на оренду нерухомості впали приблизно втричі.
«Якщо до пандемії у нас невелика квартира на Басейній (25 кв.м.) здавалася, в середньому, за 1200 грн на добу, то зараз ми більшість свого номерного фонду змушені були здати в довгострокову оренду за 7000-8000 грн на місяць», – каже Володимир Безлюдний, співвласник компанії Partner Guest House.
29% українських компаній призупинили свою діяльність на період карантину, 6% повністю закрили свій бізнес, згідно з даними Спільноти українських підприємців та Ukrainian Marketing Group.
Частина сфер бізнесу залишилася зовсім без доходів: це розважальний і транспортний бізнес.
Бізнеси, яким пощастило не закритися, різко втрачають прибуток і скорочують штат співробітників.
За даними дослідження СУП, третина власників бізнесу (переважно мікро-), заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% штату співробітників.
Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% в порівнянні з докарантінним періодом і вже звільнили від 10 до 25% працівників.
Втрати доходів великих підприємств становлять 10-25%, там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів.
Кількість вакантних місць теж падає. За даними Work.ua, за два тижні загальна кількість вакансій скоротилася в 1,8 рази, а кількість нових публікацій вакансій – у 2,5 рази. Кількість компаній з активними вакансіями скоротилася на 25%.
За час карантину в Україні було перенесено понад п’ять тисяч судів. Закон про забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу передбачає проведення засідань онлайн. Однак поки що механіка введення цієї практики не прописана.
Зараз частину судових засідань переносять на невизначений термін, а ще частину справ пропонують розглянути без участі сторін.
Нагадаємо, що від сьогодні, шостого квітня, у Києві почали діяти ще суворіші обмеження через пандемію COVID-19.
Фото: DESIGNECOLOGIST, Unsplash
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті