Українців на обсервації зобов’язали користуватися мобільним застосунком. За порушення – штрафи
У Мінцифрі запевняють, що запроваджують «лайтовий підхід» — не за прикладом Китаю, а за прикладом Польщі.
У Мінцифрі запевняють, що запроваджують «лайтовий підхід» — не за прикладом Китаю, а за прикладом Польщі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 1 днів. За цей час ми опублікували 26735 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Міністерство цифрової трансформації розробило мобільний застосунок для контролю за дотриманням обсервації та самоізоляції. Його невикористання прирівнюватиметься до порушення режиму та спричинить накладення штрафів.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Застосунок стане обов’язковим для трьох категорій громадян: людей, які повернулися з-за кордону та підлягають обсервації; хворих і тих, хто перебуває на домашньому лікуванні; осіб із підозрою на коронавірус.
«Протягом дня упродовж 14 днів людині надходитиме до десяти push-повідомлень. Потрібно буде зробити своє фото, і під час здійснення фотографії вмикатиметься геолокація. Якщо буде порушений режим карантину, – а невикористання застосунку, по суті, буде порушенням режиму карантину, – то вже існують певні врегульовані суми штрафів, які людині потрібно буде заплатити», – заявив Федоров.
В ефірі телеканалу Прямий віцепрем’єр запевнив, що систему розроблено не за досвідом Китаю, а за прикладом Польщі та після консультацій з польськими розробниками.
«У нас дуже лайтовий підхід до цієї ситуації. Ми не відстежуємо повністю пересування людей. Тільки момент, коли приходить push-повідомлення, і в людини вмикається геолокація. Людині потрібно сфотографуватись і підтвердити свою особистість, що саме ця людина перебуває у цьому місці. Тому немає глобальної сліжки, немає контролю повного пересування», – заявив Федоров.
Він пообіцяв, що в застосунку передбачено достатньо часу для чекіну, аби не було ситуації, коли людина вийшла до вбиральні і пропустила момент підтвердження. Також певний час програма працюватиме у тестовому режимі й розробники враховуватимуть помилки.
Федоров додав, що застосунок розробили за чотири дні, станом на сьогодні його підтвердив Google і він є вже доступний, зараз очікують на затвердження в Apple.
Віцепрем’єр не пояснив, як відбуватиметься контроль за тими людьми, які не мають смартфонів.
Кабінет Міністрів зобов’язав Міністерство цифрової трансформації розробити та впровадити такий електронний сервіс до п’ятого квітня 2020 року.
З шостого квітня у Києві почали діяти ще суворіші обмеження через пандемію коронавірусу COVID-19. Низка громадян звернулася до уряду з відкритим листом, в якому прохає послабити заходи.
Станом на ранок 7 квітня в Україні лабораторно підтверджено 1462 випадки COVID-19, із них 45 летальних.
Фото обкладинки: Unsplash
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті