Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністерство цифрової трансформації розробило мобільний застосунок для контролю за дотриманням обсервації та самоізоляції. Його невикористання прирівнюватиметься до порушення режиму та спричинить накладення штрафів.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Застосунок стане обов’язковим для трьох категорій громадян: людей, які повернулися з-за кордону та підлягають обсервації; хворих і тих, хто перебуває на домашньому лікуванні; осіб із підозрою на коронавірус.

«Протягом дня упродовж 14 днів людині надходитиме до десяти push-повідомлень. Потрібно буде зробити своє фото, і під час здійснення фотографії вмикатиметься геолокація. Якщо буде порушений режим карантину, – а невикористання застосунку, по суті, буде порушенням режиму карантину, – то вже існують певні врегульовані суми штрафів, які людині потрібно буде заплатити», – заявив Федоров.

В ефірі телеканалу Прямий віцепрем’єр запевнив, що систему розроблено не за досвідом Китаю, а за прикладом Польщі та після консультацій з польськими розробниками.

«У нас дуже лайтовий підхід до цієї ситуації. Ми не відстежуємо повністю пересування людей. Тільки момент, коли приходить push-повідомлення, і в людини вмикається геолокація. Людині потрібно сфотографуватись і підтвердити свою особистість, що саме ця людина перебуває у цьому місці. Тому немає глобальної сліжки, немає контролю повного пересування», – заявив Федоров.

Він пообіцяв, що в застосунку передбачено достатньо часу для чекіну, аби не було ситуації, коли людина вийшла до вбиральні і пропустила момент підтвердження. Також певний час програма працюватиме у тестовому режимі й розробники враховуватимуть помилки.

Федоров додав, що застосунок розробили за чотири дні, станом на сьогодні його підтвердив Google і він є вже доступний, зараз очікують на затвердження в Apple.

Віцепрем’єр не пояснив, як відбуватиметься контроль за тими людьми, які не мають смартфонів.

Кабінет Міністрів зобов’язав Міністерство цифрової трансформації розробити та впровадити такий електронний сервіс до п’ятого квітня 2020 року.

З шостого квітня у Києві почали діяти ще суворіші обмеження через пандемію коронавірусу COVID-19. Низка громадян звернулася до уряду з відкритим листом, в якому прохає послабити заходи.

Станом на ранок 7 квітня в Україні лабораторно підтверджено 1462 випадки COVID-19, із них 45 летальних.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button