2020 рік – один із найсухіших за історію спостережень в Україні
Усі притоки Дніпра мають аномально низьку водність.
Усі притоки Дніпра мають аномально низьку водність.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Через безсніжну зиму та відсутність дощу річки і водосховища України обміліли чи не найбільше за всю історію спостережень, повідомляє Радіо Свобода.
Так, цогоріч взагалі не було весняного водополля – коли у березні і на початку квітня річки наповнюються водою після танення снігу. До того ж вода у річках і озерах не промерзала взимку, а отже не очищалася природним шляхом – це може призвести до погіршення якості води. Науковці кажуть, що така ситуація склалася уперше за останнє століття.
Усі притоки Дніпра мають аномально низьку водність. Максимум припливу води до Київського водосховища – один із найнижчих за останні 100 років. Менше було лише в екстремально маловодному 1925 році.
Максимальний рівень Десни цієї весни – найнижчий за весь період спостереження. Приплив води до Канівського водосховища у квітні може скласти лише 15% норми.
Дещо краща ситуація на Дністрі. За квітень приплив води до Дністровського водосховища передбачається на рівні 48% від норми.
«За таких кліматичних умов найбільше постраждають малі річки, які мають невелику площу водозаборів. Якщо дощів не буде, то вони можуть критично зміліти, а то й висохнути. Порушиться баланс ґрунтових вод, що найперше призведе до суттєвого зменшення води у колодязях», – зауважив Віталій Жук, завідувач сектору Державного агенства водних ресурсів України.
Треба намагатися раціонально використовувати воду, кажуть фахівці. І це стосується як населення, так і промисловості та сільського господарства.
«Міністерство енергетики та захисту довкілля України продовжує роздавати висновки ОВД на осушення багатьох тисяч гектарів Полісся під видобуток торфу. В травні матимемо шанс їсти торф замість полуниці, в червні – торф замість абрикосів…», – застерігає Олексій Василюк з Української природоохоронної групи (UNCG).
Нагадаємо, 16 квітня, у Києві та прилеглих населених пунктах здійнявся пиловий буревій. Синоптики вважають причиною цього явища недостатню кількість опадів та безсніжну зиму. В також вважають, що пилову бурю спричинило розорювання природних територій.
Фото: Марьян Блан, Unsplash
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті