Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Через безсніжну зиму та відсутність дощу річки і водосховища України обміліли чи не найбільше за всю історію спостережень, повідомляє Радіо Свобода.

Так, цогоріч взагалі не було весняного водополля – коли у березні і на початку квітня річки наповнюються водою після танення снігу. До того ж вода у річках і озерах не промерзала взимку, а отже не очищалася природним шляхом – це може призвести до погіршення якості води. Науковці кажуть, що така ситуація склалася уперше за останнє століття.

Усі притоки Дніпра мають аномально низьку водність. Максимум припливу води до Київського водосховища – один із найнижчих за останні 100 років. Менше було лише в екстремально маловодному 1925 році.

Максимальний рівень Десни цієї весни – найнижчий за весь період спостереження. Приплив води до Канівського водосховища у квітні може скласти лише 15% норми.

Дещо краща ситуація на Дністрі. За квітень приплив води до Дністровського водосховища передбачається на рівні 48% від норми.

«За таких кліматичних умов найбільше постраждають малі річки, які мають невелику площу водозаборів. Якщо дощів не буде, то вони можуть критично зміліти, а то й висохнути. Порушиться баланс ґрунтових вод, що найперше призведе до суттєвого зменшення води у колодязях», – зауважив Віталій Жук, завідувач сектору Державного агенства водних ресурсів України.

Треба намагатися раціонально використовувати воду, кажуть фахівці. І це стосується як населення, так і промисловості та сільського господарства.

«Міністерство енергетики та захисту довкілля України продовжує роздавати висновки ОВД на осушення багатьох тисяч гектарів Полісся під видобуток торфу. В травні матимемо шанс їсти торф замість полуниці, в червні – торф замість абрикосів…», – застерігає Олексій Василюк з Української природоохоронної групи (UNCG).

Нагадаємо, 16 квітня, у Києві та прилеглих населених пунктах здійнявся пиловий буревій. Синоптики вважають причиною цього явища недостатню кількість опадів та безсніжну зиму. В також вважають, що пилову бурю спричинило розорювання природних територій.

Фото: Марьян Блан, Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button