Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Смертність від COVID-19 може виявитися на 60% вищою, ніж це демонструє офіційна статистика, повідомляє Financial Times, посилаючись на показники загальної смертності за період пандемії у 14 країнах.

Загальна смертність у проаналізованих країнах у березні-квітні цього року зросла на 122 тисячі порівняно з середньою смертністю за той же період у 2015–2019 роках. При цьому офіційно від коронавірусної хвороби померли 77 тисячі людей.

Так, у Бельгії загальна смертість виросла на 60%, в Іспанії – на 51%, у Нідерландах – на 42%, у Франції – на 34%. Виключення становить Данія, де не було стрибка смертності.

У деяких регіонах цифри ще більш разюче відрізняються. Наприклад, в еквадорській провінції Гуаяс з початку березня до середини квітня було офіційно зафіксовано лише 245 смертей від коронавірусної хвороби. При цьому загалом за ці півтора місяці тут померло на 10,2 тисячі більше людей, ніж зазвичай в інші роки – загальна смертність зросла на 350%.

В італійській Ломбардії – 155-відсоткове збільшення смертності: померло на понад 13 тисяч людей більше, ніж зазвичай, в той час як підтверджено 4348 випадків коронавірусу. В регіоні Бергамо – на 464% більше «норми» смертей; у Нью-Йорку – на 200%, у Мадриді – на 161%.

Не всі смерті, які перевищують звичайні показники, слід відносити на рахунок коронавірусу, адже люди можуть помирати від інших хвороб, не маючи змоги звернутися до лікарні через карантинні обмеження і завантаженість лікарень.

Однак видання зауважує, що найбільше рівень загальної смертності зріс саме у регіонах, які найбільше постраждали від пандемії, тож цілком вірогідно, що значна частка смертей не пояснюється побічними ефектами карантину.

Професор Кембриджського університету Девід Шпігельхальтер зазначає, що у Великій Британії офіційна статистика дуже занижена, адже рахують лише померлих від COVID-19 у лікарнях. Він переконаний, що реальну картину показує лише статистика загальної смертності. Тієї ж думки професор епідеміології Лондонської школи гігієни та тропічної медицини Девід Ліон.

Так, в Англії та Уельсі смертність за один тиждень на початку квітня виявилася найвищою в цьому столітті. Загальна кількість смертей зросла на 76% порівняно з останніми п’ятьма роками. Кількість наднормових смертей на 58% перевищує офіційну кількість померлих від COVID-19.

Для порівняння, в китайському Ухані нещодавно перерахували кількість жертв коронавірусу, і кількість загиблих виявилась більшою на 50%.

Фото: Tandem X Visuals, Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button