Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26240 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністерство енергетики та захисту довкілля планує зупинити будівництво нових сонячних та вітряних електростанцій, а також зменшити «зелений тариф». Про це заявила тимчасова виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець.

«Нам потрібно зупинити нове будівництво “сонця” і “вітру” за “зеленим тарифом” і перейти на аукціонну модель підтримки, яка була прийнята минулого року законодавством і яка себе дуже добре показала в інших країнах», – вважає вона.

На думку Буславець, це надасть можливість знизити вартість енергії з відновлюваних джерел і в безпечний спосіб інтегрувати її в енергосистему. Наразі вона вважає «зелений тариф» зависоким, через що держава не може купляти «зелену» енергію, а енергетична система технічно не спроможна інтегрувати її з забезпеченням безпеки постачання.

Уряд більш як півроку проводить перемовини про зниження тарифів із інвесторами, які побудували великі сонячні та вітрові станції. Найближчим часом сподівають підписати меморандум, який ляже в основу закону.

За минулий рік Україні посіла третє місце в Європі за потужностями встановлених сонячних електростанцій.

Торік Верховна Рада скасувала зелений тариф для домогосподарств, які встановлюють сонячні панелі на землі: нова норма зобов’язувала розміщувати панелі лише на дахах або фасадах будинків. Та за кілька місяців зелений тариф повернули.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Фото: Luca Bravo, Unsplash

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button