Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністерство енергетики та захисту довкілля планує зупинити будівництво нових сонячних та вітряних електростанцій, а також зменшити «зелений тариф». Про це заявила тимчасова виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець.

«Нам потрібно зупинити нове будівництво “сонця” і “вітру” за “зеленим тарифом” і перейти на аукціонну модель підтримки, яка була прийнята минулого року законодавством і яка себе дуже добре показала в інших країнах», – вважає вона.

На думку Буславець, це надасть можливість знизити вартість енергії з відновлюваних джерел і в безпечний спосіб інтегрувати її в енергосистему. Наразі вона вважає «зелений тариф» зависоким, через що держава не може купляти «зелену» енергію, а енергетична система технічно не спроможна інтегрувати її з забезпеченням безпеки постачання.

Уряд більш як півроку проводить перемовини про зниження тарифів із інвесторами, які побудували великі сонячні та вітрові станції. Найближчим часом сподівають підписати меморандум, який ляже в основу закону.

За минулий рік Україні посіла третє місце в Європі за потужностями встановлених сонячних електростанцій.

Торік Верховна Рада скасувала зелений тариф для домогосподарств, які встановлюють сонячні панелі на землі: нова норма зобов’язувала розміщувати панелі лише на дахах або фасадах будинків. Та за кілька місяців зелений тариф повернули.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Фото: Luca Bravo, Unsplash

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button