ДБР почало розслідування по Мінекоенерго через зниження потужності українських АЕС
На думку експертів, це викличе дисбаланс енергоринку, що стане загрозою для атомної безпеки країни.
На думку експертів, це викличе дисбаланс енергоринку, що стане загрозою для атомної безпеки країни.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій посадових осіб Мінекоенерго. Їх підозрюють у зниженні потужності енергоблоків АЕС України, щоб збільшити обсяги закупівлі електроенергії у приватних компаній, повідомляє Енергореформа.
У ДБР відзначають, що виробництво енергії в атомної галузі зменшилось на 8,6%. Це може призвести до зупинки енергоблоків АЕС, «завдати збитків державному бюджету України та (призвести до — ред.) банкрутства об’єкта державної власності, який має стратегічне значення для економіки і безпеки держави».
«Посадові особи міністерства затвердили оновлений прогнозний баланс електроенергії об’єднаної енергетичної системи України на 2020 рік. Ним передбачено виведення підприємства державного сектора економіки атомної галузі в резерв і роботу на зниженій потужності енергоблоків. Натомість збільшено обсяг закупівлі електроенергії у приватних компаній», — повідомляється на сайті відомства від сьомого травня.
Раніше стало відомо, що 21 квітня Запорізька АЕС відключила другий блок від енергосистеми і вивела його в резерв через балансові обмеження. Пізніше стало відомо, що оператор усіх чинних АЕС України НАЕК «Енергоатом», після перегляду прогнозного балансу енергосистеми, направив «Укренерго» доопрацьований графік експлуатації блоків АЕС у 2020 році. Відповідно до нього, компанія може з 10 травня відправити в резерв енергоблок №6 Запорізької АЕС і енергоблок №3 Рівненської АЕС.
Окрім того, може знизитись потужність роботи: блоків №3,4,6 ЗАЕС у грудні, блоку №1 Южно-Української АЕС — з квітня до серпня, блоки №2 і №3 цієї станції — з серпня до жовтня і з квітня до грудня відповідно. Блок №1 Рівненської станції працюватиме на зниженій потужності з квітня по травень і з липня по жовтень, енергоблок №2 РАЕС — з квітня до червня і з липня до жовтня. Перший блок Хмельницької АЕС буде працювати на зниженій потужності з травня по серпень.
В «Укренерго» раніше наголошували, що обмеження базового навантаження атомних електростанцій (АЕС) пов’язано зі зниженням споживання електричної енергії на тлі пандемії і сезонного потепління. До того ж, це дозволяє зменшити профіцит ресурсу в енергосистемі, при цьому забезпечити збільшення частки напівпікової теплової генерації.
Своєю чергою, Мінекоенерго неодноразово заявляло, що оновлений прогнозний баланс передбачає обмеження виробництва для всіх типів традиційної генерації, включаючи й теплоелектростанції.
Окрім цього, міністерство доручило «Енергоатому» опрацювати можливість запуску проєктів з майнінгу криптовалют задля забезпечення додаткових ринків збуту атомної електроенергії. У відомстві вважають, що усунення проблем з профіцитом електричної енергії через так званий майнінг дозволить не тільки зберегти гарантоване навантаження на АЕС, а й залучити додаткові кошти.
«Укренерго» й раніше зупиняло теплові електростанції, а також сонячні й вітрові через профіцит виробництва на тлі аномально теплої зими та відкриття імпорту електроенергії з Росії. На думку експертів, це не бажані дії з точки зору енергетичної безпеки.
Фото: Рівненська АЕС. Фото з сайту РАЕС
Читайте також: У Мінекоенерго планують заборонити будівництво нових сонячних і вітряних електростанцій.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті