Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Міненерго наголосили на необхідності підвищити вартість електроенергії з АЕС. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України.

Так, в.о. міністра Ольга Буславець заявила, що середню вартість електроенергії «Енергоатому» треба підвищити на 58%.

«У фінансовому плані “Енергоатом”, за який всі переживають — і ті, хто працює в енергетиці і ті, хто про неї чує тільки в ЗМІ — передбачено, що для того, щоб їм забезпечити всі заходи для безпеки експлуатації атомних блоків, операційні витрати для розвитку, середньозважена ціна повинна становити 90 копійок за кВт/год. тобто я хочу сказати, що теза про “дешеве” вироблення атомної енергії є міфом. 57 копійок за кВт/год — це держава зобов’язала “Енергоатом” продавати для того, щоб населення мало на сьогодні той тариф, який є», — зазначила міністр.

Відзначають, що зазвичай енергосистема в Україні балансується гідроелектростанціями, але через те, що цей рік маловодний, а водосховища мають недостатньо води, для балансування залишається лише теплова генерація. До того ж, більшість ТЕС потребують модернізації.

Українські АЕС зменшили вироблення енергії до історичного мінімуму — 7,41 тис. МВт, що становить лише 53% від загальної потужності атомної енергетики України.

«На жаль, “зелена “генерація в нас — це негарантоване виробництво. Коли світить сонце і коли знайшла хмара – буде різний виробництво. Тобто вона не балансує, а навпаки дає ще більше збудження в системі», — сказала Буславець.

Також в.о. президента ДП «Енергоатом» Петро Котин назвав обґрунтованим виведення в резерв блоків АЕС та зниження обсягів генерації енергії, передбачених новим Прогнозним балансом електричної енергії ОЕС України.

Читайте також: ДБР почало розслідування по Мінекоенерго через зниження потужності українських АЕС.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button