Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Київська благодійна барахолка Кураж та проєкт Suka_zhizn (ГО «Життя буремне») впроваджують інструмент, що може стати першим та єдиним технічним розв’язанням питання реального підрахунку кількості бездомних у Києві. Це надасть розуміння того, яким має бути об’єм та бюджет допомоги таким людям.

На початку квітня Кураж та Suka_zhizn рекордно швидко зібрали близько 360 тис. гривень на допомогу безхатькам, які стали однією з найбільш вразливих перед коронавірусом категорій населення. Тоді на зібрані кошти почали закуповувати 2000 наборів, куди входили продукти на декілька днів та засоби індивідуального захисту.

Зважаючи на кількість небайдужих до проблеми людей, Кураж та Suka_zhizn запустили більш тривалий збір коштів на спільну скарбничку: Кураж х Suka Zhizn 2020. Кошти з перших зборів використовувалися для придбання пакетів із предметами першої необхідності для безхатьків під час карантину.

Для налагодження систематичної роботи всіх профільних громадських організацій, проєкт вирішив створити свою систему обліку безпритульних людей (СRM) та наданої їм допомоги. Для цього необхідно було зібрати 131 728 гривень, щоб придбати річну ліцензію на CRM з оплатою усіх складових: інтеграцією, дизайном, оплатою роботи спеціалістів та касових операцій. Необхідну суму вже зібрали на платформі Української біржі благодійності.

 Для чого потрібна система обліку безпритульних людей (CRM)? 

За офіційними даними Центру обліку бездомних осіб, у Києві на 2018 рік зареєстровано 1 628 бездомних. Але реальна їх кількість за оцінками профільних громадських організацій  — близько 50 000 осіб тільки у столиці. Тож за відсутності єдиної системи реєстрації вирахувати фактичну кількість людей просто неможливо.

Адаптована CRM-система допоможе:

  • Сформувати єдину базу даних про безпритульних людей у Києві, а згодом і в Україні;
  • Синхронізувати дії місцевої влади та організацій, які опікуються питанням безхатченків;
  • Зафіксувати історії потрапляння людей на вулицю;
  • Обирати ефективні засоби допомоги задля повернення безхатченків до нормального життя;
  • Звітувати перед благодійниками про обсяг наданої допомоги.

Пілотне відпрацювання системи пройде у Києві. Кураж та Suka_zhizn запланували завершити підготовчі роботи з налаштування та брендингу наприкінці травня та презентувати її широкому загалу, зокрема місцевій владі. Згодом планують надати доступ до системи й іншим організаціям, які займаються цим питанням.

На початку року Кураж спрямував усі сили на підтримку проєкту Suka_zhizn (ГО «Життя буремне»), що займається дестигматизацією бездомних в Україні.

Усі фото: Юрій Стефаняк для Кураж та Suka_zhizn

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button