Скульптурі жирафа біля Київського зоопарку пропонують повернути мішок на голову
Автор петиції зазначив, що в такому вигляді жираф стане образом-попередженням на тлі знищення архітектурних пам'яток, що прикривають реконструкціями.
Автор петиції зазначив, що в такому вигляді жираф стане образом-попередженням на тлі знищення архітектурних пам'яток, що прикривають реконструкціями.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На сайті електронних петицій Київської міської ради запропонували повернути жирафу, що стоїть на вході до київського зоопарку, мішок на голову. У такому вигляді скульптура стояла деякий час після встановлення у січні 2019 року та встигла привернути увагу громадськості.
Автор петиції Сергій Бригадир зазначає, що «скульптура жирафа неприродно-веселкових кольорів сильно відрізняється від свого прототипу в проєкті реконструкції Київського зоопарку, а також просто потворна з естетичної та неактуальна з мистецької точки зору. Психоделічна естетика, на яку, безумовно, посилаються автори скульптури, була актуальною в 1970-х роках і наразі віджила себе й має бути ґрунтовно переосмислена, аби гідно доповнювати проєкт такого масштабу, яким є реконструкція зоопарку».
Він також додає, що такий вигляд жирафа з мішком на голові «відображає глибинну суть українського посттоталітарного культурного простору».
«Пластиковий мішок додавав скульптурі елементу незавершеності, такої характерної для урбаністичного простору України, передаючи емоцію глибинної туги за нереалізованими ініціативами з покращення міста».
Автор також зазначає, що такий вигляд жирафа може стати актуальною інсталяцією у період пандемії COVID-19, може слугувати закликом носити маски та іронізувати щодо їх недостачі в Україні «через недопрацювання відповідальних осіб». І додав, що в такому вигляді жираф може виступати образом-попередженням на тлі проблеми знищення архітектурних пам’яток, що прикривають реконструкціями.
Жирафа розфарбували у яскраві кольори за мотивами робіт французької художниці Соні Делоне, яка народилася 1885 року в Полтавській області. Тоді заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, з яким пов’язана одна з компаній-підрядників, що виграла тендер на реконструкцію зоопарку вартістю близько 803 мільйони гривень, заявив, що «фігура жирафа має всі шанси стати одним із популярних символів не тільки Київського зоопарку, але й міста».
Проєкт реконструкції зоопарку розрахований до кінця 2023 року. Новий етап оновлення розпочали зі знесення вхідної зони зоопарку та заміни скульптур левів і бізона.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті