Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 273 днів. За цей час ми опублікували 23458 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Комплекс на Рейтарській, 15 збудували у 1986 році для Поліклініки Спілки Письменників України. Авторами проєкту були Авраам Мілецький та  Володимир Шевченко. Архітектори відомі передусім своєю роботою над готелем «Салют». 

Комплекс складається з двох частин: фасадного шестиповерхового будинку, що виконаний у формі «драбини до неба», та окремої будівлі на задньому дворі у формі циліндра з діаметром 16 метрів. 

Кругова будівля була відокремлена від основної у 2008 році. Попередні власники задекорували її під замок, приховавши початкову простоту конструкції. Десять років тут працював СПА-салон.

У 2019 році будівлю виставили на продаж. Ініціатором її купівлі та перетворення став Марк Вілкінс, співзасновник галереї «The Naked Room». Серед інвесторів «Рейтарського кола» також Ігор Фарберов та Євген Лавренюк (засновники мережі Dream Hostels та Druzi Café) i Антон Рубан (засновник компанії SPELL). 

«Ми плануємо трансформувати циліндр у місце для зустрічі, насолоди смачною їжею, радості від доброго напою. Місце, де можливо придбати свіжоспечений хліб та локально вирощені овочі. Дім для єднання, креативності та оптимістичного життя», – кажуть автори проєкту. 

Над оновленням будівлі працює архітектор Еміль Дервіш. Раніше він відповідав за інтер’єр галереї «The Naked Room». Щоб підкреслити оригінальний дизайн та самобутню модерністську форму будівлі, з неї демонтують увесь гіпсокартон, декоративні колони та дах у формі гриба.

На першому поверсі також знімуть частину перекриттів, щоб створити великий атріум та забезпечити достатню кількість денного світла  на підвальному рівні. Висота стелі в центральній частині будівлі сягне десяти метрів, що дозволить використати живі дерева в інтер’єрі. 

На другому поверсі будівлі запланований спільний простір зі столиками для відвідувачів. «Рейтарське коло» поєднає невеликі ресторани та бари з пекарнями, магазинами сирів, овочів, вина та квітковими лавками. Але точний функціонал простору визначити поки важко: орендарів для проєкту зараз шукають. 

Роботи над оновленням будівлі вже тривають. Простір планують відкрити для відвідувачів у грудні 2020 року. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button