Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23470 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

 

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування схвалив роз’єднання Міністерства енергетики та захисту довкілля на два самостійних міністерства. Про це повідомив голова комітету, народний депутат від фракції “Слуга народу” Олег Бондаренко у Facebook.

«На сьогоднішньому засіданні ЕкоКомітету за участі представників Мінекоенерго, великої кількості громадських організацій, було ухвалене рішення про доцільність роз’єднання Міністерство енергетики та захисту довкілля України», — написав Бондаренко.

Рішення про об’єднання міністерств прийняли у вересні 2019 року. Тоді до Міністерства екології та природних ресурсів України приєднали Міністерство енергетики та вугільної промисловості. На думку громадськості, це рішення було «катастрофічним та таким, що створило системні конфлікти в його (нового міністерства – ред.) роботі, що відкинуло питання довкілля на другий план».

У квітні поточного року з’явилась заява, яку підписали 18 громадських організацій екологічного спрямування з вимогою створити самостійне Міністерство захисту довкілля задля екологічного адвокатування в уряді.

«Україна має критичний техногенний спадок від наймасштабнішої у світі радіаційної аварії на Чорнобильський АЕС та наростаючого соціально-економічного та екологічного колапсу регіонів видобутку вугілля. В нашій державі не існує сучасної системи контролю викидів забруднювальних речовин та моніторингу за станом довкілля. Країна досі не маємо організованої системи поводження з побутовими та промисловими відходами тощо. Проблеми забруднення довкілля та наслідки зміни клімату вже очевидні для кожного українця», — писали у заяві.

Також у зверненні наголосили, що стратегічно-екологічну оцінку планів та програм державного значення має здійснювати незалежне міністерство, «а не те саме, що підписує відповідні угоди по інфраструктурним проєктам та має у підпорядкуванні державні енергетичні компанії (Енергоатом, Укргідроенерго)».

Раніше Мінекоенерго запропонувало переглянути енергетичну стратегію до 2035 року на основі концепції «зеленого» переходу до 2050 року. Концепція передбачає перехід до кліматично нейтральної економіки та приділення особливої уваги проблемам зміни клімату.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button