Кияни закликають тимчасово припинити скошування трави у місті
Також тимчасову відмову від скошування трави запровадили у низці міст Польщі.
Також тимчасову відмову від скошування трави запровадили у низці міст Польщі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На сайті електронних петицій Київради опубліковано пропозицію тимчасово припинити скошування трави в місті.
«Вже не перше літо поспіль ми бачимо одну й ту саму картину – ще до кінця червня київські двори та більшість газонів перетворюються на випалену сонцем руду пустелю. Це відбувається через скошування трави, яке проводять господарські служби без огляду на актуальний стан трав’яного покриву та подальшого догляду за ним (полив, підсіювання тощо)», – пише авторка петиції Оксана Кметь.
Вона припускає, що в «Київзеленбуду» бракує грошей на регулярний полив усіх газонів, тож пропонує взяти до уваги досвід європейських міст і призупинити скошування трави принаймні на рік, щоб дати можливість зеленому покриву відновитися.
Читайте також: Взагалі відсутня повінь: чому посуха в Україні стає критичною?
Так, через зміни клімату в низці міст Польщі – таких як Елк, Конін, Варшава і Краків – запровадили тимчасову відмову від скошування трави, повідомляє громадська організації «Плато», яка займається адаптацією міста до змін клімату.
У Любліні програма «Тут косимо рідше» діє вже три роки. Цьогоріч до неї додадуть ще 23 локації, загальною площею більше 14 гектарів.
У Познані відмову від покосів ініціювали самі мешканці, швидко зібравши понад 700 підписів під відповідною петицією.
Таке рішення повинно допомогти рослинам перенести посуху та значно уповільнити випаровування води з ґрунту.
Фото на обкладинці: Дмитро Макагон
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті