Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Карантинні обмеження під час пандемії спричинили глобальний ріст безробіття у більшості країн світу. Так, у США кількість робочих місць скоротилась на рекордні з часів Великої Депресії 20,5 мільйонів. Від початку карантинних обмежень в Україні кількість безробітних збільшилася на 30%. Офіційно без роботи в країні залишилися понад 400 000 осіб, за неофіційними даними — понад два мільйони.

24 квітня Кабмін виділив Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття шість мільярдів гривень, які мали піти на допомогу по безробіттю. Тоді ж суму виплат збільшили з 650 до 1000 гривень, а на період карантину статус та призначення допомоги гарантували надати першого ж дня після подання заяви.

Також в уряді запропонували тимчасово реєструвати безробітних онлайн в урядовому порталі «Дія». А в інтерв’ю РБК-Україна Денис Шмигаль зазначив: «Раніше грало роль — звільнився ти за власним бажанням або за згодою сторін. І виплати починалися через три місяці, а зараз на наступний день після реєстрації починаються виплати по безробіттю».

LIGA.net провели експеримент, як оформити допомогу по безробіттю онлайн та чи можна отримати виплати наступного дня. У цьому їм допомагала Інна (ім’я змінено), яка втратила роботу в лютому, але ще не реєструвалася в Центрі зайнятості.

Інна заповнила заявку на портал «Дія» 5 травня, заповнивши анкету та відправивши копії всіх зазначених документів. Наступного дня вранці їй подзвонили з місцевого центру зайнятості. Там повідомили, що її чекають 29 травня з документами на дооформлення заяви. Також повідомили, що замість обіцяних 1000 гривень виплатять докарантинні 650. Того ж дня журналісти відправили запит до Державної служби зайнятості, щоб дізнатись, чому сума допомоги не відповідає анонсованій в постанові Кабміну. Відповідь вони все ще не отримали.

Фото: cottonbro

Після дзвінка Інна отримала на пошту лист від порталу, в якому повідомлялось, що допомогу неможливо отримати без соціального рахунку, який жінку просили відкрити протягом десяти днів та відправити його на пошту центру зайнятості. В телефонній розмові з центром цього не зазначили.

Коли Інна через тиждень відправила номер рахунку до центру зайнятості, у відповідь на електронну пошту вона отримала посилання на вебінар про те, як користуватися сайтом центру. Це було останнє повідомлення від служби зайнятості в цьому листуванні.

Гроші на картку після оформлення соцрахунку Інна також не отримала. 18 травня, передзвонивши в центр зайнятості, жінка та журналісти дізналися, що поки в центрі не познайомляться з Інною особисто та не побачать оригінали документів, гроші не нараховуватимуть.

Відповідаючи на питання, чому сума допомоги і терміни її нарахування не відповідають раніше вказаній, повідомили, що оскільки зустріч відбудеться після карантину (29 травня), то й допомога буде «некарантинна».

В кол-центрі також сказали, що наступного дня після заповнення анкети на порталі «Дія» лише «включається право» на допомогу. А фактично її можна отримати після «знайомства» з Центром зайнятості та надання всіх документів, відправлених в «Дію».

«До Центру зайнятості я зверталася п’ять років тому, з тих пір нічого не змінилося. Процедура виглядають також принизливо. Ти платиш податки, а коли тобі потрібна допомога, з тобою говорять так, ніби просиш борг», — ділиться враженнями Інна.

Фото обкладинки: Anna Shvets / pexels

Перше фото: Люди стоять у черзі, щоб подати заявку про безробіття у Файетвіллі, штат Арканзас. Фото: Nick Oxford / Reuters

 

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button