У Києві більше 7 тисяч осіб звернулися по допомогу через домашнє насильство
Це вже на тисячу звернень більше, ніж за весь попередній рік. 85% постраждалих — жінки.
Це вже на тисячу звернень більше, ніж за весь попередній рік. 85% постраждалих — жінки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Від початку року поліція отримала понад сім тисяч звернень з приводу домашнього насильства. Це вже на тисячу звереннь більше, ніж було зафіксовано за весь минулий рік, коли по допомогу звернулись понад шість тисяч осіб. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, повідомляє Офіційний портал Києва.
Зі слів Марини Хонди, від початку цього року до поліції звернулися 7 285 осіб стосовно домашнього насильства. З них постраждалих 6 668 жінок та 617 чоловіків. Стосовно 1 260 кривдників винесли заборонні приписи та склали 2 353 адмінпротоколи. Вона також додала: «Варто розуміти, що збільшення кількості звернень не означає більшу кількість випадків. Просто про це почали активніше говорити, і тема перестала бути забороненою».
Таким чином у 85% випадках звернень про домашнє насильство постраждали жінки, а правоохоронці офіційно відреагували на половину звернень.
«Незважаючи на побоювання, сплеску домашнього насильства у період карантину не відбулося. Кількість звернень залишається такою ж, як і до карантину», — зазначила Хонда.
За словами заступниці голови КМДА, минулого року в Києві почали розбудовувати нову систему протидії домашньому насильству. До ініціативи долучився Фонд народонаселення ПРООН, меморандум про співпрацю з яким підписали в листопаді 2019 року. Невдовзі запрацювала служба «Телефону довіри», де фахову допомогу жертвам домашнього насильства надають психологи. Тоді за перший тиждень роботи послугою скористалися 136 киян.
Від сьогодні в Києві запрацює перша кімната кризового реагування, що має стати наступним кроком допомоги постраждалим від домашнього насильства. У «кімнаті» постраждалі зможуть отримати необхідну допомогу (юридичну та психологічну підтримку, відновлення документів тощо) та на певний час ізолюватися від кривдника. Місце розташування «кімнати» не розголошується.
Після закінчення періоду перебування в «кризовій кімнаті», строк якого складає 10 діб, постраждалу особу зможуть влаштувати до притулку чи інших спеціалізованих служб, що надають соціальні послуги постраждалим особам.
В кінці минулого року в Києві винесли перший вирок за домашнє насильство Суд на три місяці арештував 33-річного чоловіка, який систематично скоював психологічне та фізичне насильство в сім’ї.
Нещодавно петиція з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію, що може забезпечити належну реакцію поліцейських і захист жертв домашнього насильства, набрала необхідні для розгляду 25 тис. підписів.
За даними ВООЗ, кожна третя жінка у всьому світі зазнає фізичного або сексуального насильства, здебільшого з боку партнера. Ведення режиму локдаун у більшості країн світу викликало побоювання у правозахисників, бо жертви домашнього насильства опинялися наодинці з кривдниками.
Тоді звіти з Китаю підтвердили думки побоювання правозахисників, адже, за даними місцевих поліцейських, відділення отримували втричі більше повідомлень у лютому (нагадуємо, що в Китаї карантин почався раніше, ніж в Європі), порівняно з попереднім роком.
Повідомлення про збільшення випадків домашнього насильства почастішали і в США. У березні гаряча лінія протидії домашньому насильству в Портленді, штат Орегон, стала приймати вдвічі більше дзвінків. За даними національної гарячої лінії, кривдники використовували поширення Covid-19 як погрозу постраждалим. Кривдники обіцяли викинути своїх жертв на вулицю, щоб ті захворіли, повідомив генеральний директор лінії.
Перше фото: Kat Jayne / Pexels
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті