Киянин відновив фасад 1930-х років у будинку на Липках (фото)
Щоб оплатити всі заплановані роботи, йому довелося брати гроші в борг.
Щоб оплатити всі заплановані роботи, йому довелося брати гроші в борг.
Оригінальний фасад будинку на Липській, фото 1953 року.
Історик радянської архітектури Семен Широчин повідомив, що повернув своєму будинку на Липській вулиці чотири декоративні вази, які прикрашали його фасад з 1939 року. Фото відновлених ваз він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook, приурочивши їх повернення до нещодавнього Дня Києва.
«Раніше було доволі звичайно: супутникова тарілка та кондиціонери на фасаді. За роки трансформацій тарілка була демонтована, блоки кондиціонерів прибрані з фасаду, а репліки ваз, демонтованих багато років тому, встановлені на місце», — написав Широчин.
Він також розповів «Хмарочосу», що це ще не кінець робіт: вази залишилося пофарбувати у сірий колір, в тон фасаду, а після цього — підсвітити їх. На їх виготовлення та встановлення історик витратив майже 100 тисяч гривень — і наголошує, що десяту частину цих витрат покрили містяни, які спеціально перераховували йому гроші на реставрацію.
Так фасад став виглядати нещодавно. Фото: Семен Широчин
«Щоб завершити всі роботи, мені навіть довелося дещо залізти в борги, — каже Широчин. — Але сподіваюся, що зможу віддати їх з продажу своїх книг. Також, якщо вдасться домовитись із всіма сусідами, хочу згодом ініціювати перефарбування всіх віконних рам у будинку — оригінальним їхнім кольором був коричневий».
Він також зазначив, що його ініціатива з реставрації ваз одразу знайшла підтримку у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА, де уважно стежили за їх відновленням. Згодом, коли все буде завершено, Широчин укладе із департаментом охоронний договір, оскільки «ці роботи повернули фасад до автентичного вигляду».
Фото: Семен Широчин
«Кожен киянин може особисто зробити місто гарнішим. І, наприклад, мешканці історичних будинків можуть одразу взятися до справи: розісклити балкон, перенести кондиціонери з фасаду або відновити його втрачені архітектурні елементи», — наголошує історик.
Раніше «Хмарочос» розповідав про цю ініціативу Широчина, поговоривши із ним про важливість уваги до публічного простору та зміну ставлення до української радянської архітектури.
Читайте також: Я відновлюю фасад свого будинку на Липках за власні кошти
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті