За 10 років благоустрою у харківському парку з’явилися церква, вулкан і металічна риба (фото)
Проєктувальники запевняли, що концепція передбачає мінімальне втручання у природний ландшафт.
Проєктувальники запевняли, що концепція передбачає мінімальне втручання у природний ландшафт.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У 2009 році муніципалітет Харкова вирішив провести благоустрій у парку Саржин Яр – 12-кілометровому яру з джерелом мінеральної води, пам’ятці природи місцевого значення. З того часу зелена зона збагатилася низкою дуже різних об’єктів – від церкви до бювету з імітацією зоряного неба, повідомляє Маяк.
Спершу у 2010 році відкрили купелю у формі хреста. З того часу щороку на Водохрещу тут влаштовують купання.
З півтора року поряд звели дерев’яний храм ікони Божої матері «Відрада, або Втіха», яка належить УПЦ МП. Під церквою встановили великий годинник з квітковою композицією, а також таблички «Схили не псувати».
2012 року відкрили майданчик для воркауту та щороку проводять змагання.
За кілька років у Саржиному Яру розпочали реконструкцію, виділивши з міського бюджету 52 мільйона гривень. Проєкт розробила студія SBM. Одна з авторок проєкту Ольга Клейтман запевнила, що концепція передбачає мінімальне втручання у природний ландшафт.
Тож струмок, який тече з джерела, розділили на сім штучних озер, в які запустили форель.
Також у Саржиному Яру з’явилися велоестакада, зона з тенісними столами, фонтани, туалети, місця для вигулу собак, кімнату для батьків і немовлят тощо.
Один із дитячих майданчиків зробили у вигляді вулкана.
До збудованого у 1970-х роках модерністського навісу над джерелом додали ілюзію зоряного неба, розмістивши світлодіодні лампи.
Нещодавно у парку встановили гідросистему, яка функціонує як публічний літній душ.
Читайте також: Київзеленбуд показав концепцію капремонту Голосіївського парку. Що про це думають кияни та експерти?
На обкладинці: фото Politeka.net
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті