Кабмін вніс до Ради законопроєкт про реструктуризацію «зеленого» тарифу
Тариф пропонують знизити на 15% для сонячних та на 7,5% — для вітрових електростанцій.
Тариф пропонують знизити на 15% для сонячних та на 7,5% — для вітрових електростанцій.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
15 червня уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Він розроблений на основі «Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики», який 10 червня підписав уряд з інвесторами у ВЕД.
Урядовий законопроєкт про вдосконалення умов підтримки виробництва електроенергії ВЕД передбачає зниження «зеленого» тарифу для введених в експлуатацію у період з 1 липня 2015 до 31 грудня 2019 року сонячних електростанцій понад 1 МВт на 15%; для вітрових електростанцій з турбінами потужністю 2000 кВт — на 7, 5%. Окрім того, в законопроєкті пропонують визначити НЕК «Укренерго» відповідальною за компенсацію вартості електроенергії ВЕД, не реалізованої ними в результаті виконання диспетчерських команд.
Напередодні отримання першого траншу МВФ у розмірі $2,1 млрд український уряд підписав важливий меморандум з виробниками «зеленої» електрики, в якому вперше й були прописані вимоги щодо зниження тарифів. Зазначається, що ця домовленість стала першим перемир’ям у піврічному протистоянні між чиновниками та інвесторами у ВЕД.
«Чи не вперше за історію взаємодії бізнесу та влади було підписано секторальний документ, який не викладений у загальнообов’язковій формі, а у формі меморандуму про співпрацю. Відповідно до документа, сторони домовилися про зниження «зеленого» тарифу, запуск аукціонів, оплату заборгованості ДП «Гарантований покупець» та інші, де з боку держави та з боку бізнесу були зроблені кроки назустріч», — повідомила Марта Галабала, старший юрист юридичної фірми Asters.
За її словами, попри наявність низки зауважень з приводу умов меморандуму — зокрема, у компаній, які генерують енергію з сонячних електростанцій —документ загалом виглядає як win-win.
Фото обкладинки: Karsten Würth / unsplash
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті