Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Комунальники демонтують незаконну рекламу з будинку з мозаїчним панно на бульварі Лесі Українки. Про це повідомляє начальник управління КМДА з питань реклами Олександр Смирнов.

Посадовець зазначив, що саме тут розташовано панно 1960-х років, «з яким, на жаль, трапилося нещастя».

Фото: Управління КМДА з питань реклами

 

Днями місцеві жителі повідомили, що орендарі комерційних площ на першому поверсі зруйнували частину мозаїки, розширивши вхід до одного з приміщень.

У Департаменті міського благоустрою КМДА сайту Сьогодні повідомили, що внесли припис про порушення правил благоустрою, а також склали протокол щодо ситуації з фасадом.

«Крім того, буде направлено листа до Державної архітектурно-будівельної інспекції з проханням перевірити, чи допущені порушення при виконанні ремонтних робіт щодо цього об’єкта. Місто розбирається в ситуації», – заявили у КМДА.

Водночас в Департаменті охорони культурної спадщини повідомили, що будівля не має статусу нововиявленої пам’ятки історії, і мозаїка не є пам’яткою архітектури.

Як повідомляє Ukrainian Modernism, монументальне панно «Лісоповал» створили художники Анатолій Гайдамака і Лариса Міщенко в 1969-1970 роках.

«Це була багатомісячна ручна праця – художники і в холод, і в спеку, вручну викладали композицію зі шматочків смальти. Невідомим підприємцям вистачило дня, щоб зухвало понівечити мистецький об’єкт», – зазначають у спільноті.

Нагадаємо, торік з іншого боку будівлі ресторан «Марокана» закрив мозаїку прибудовою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button