Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Нещодавно в одному з корпусів заводу «Арсенал» відкрився ще один простір з мережі коворкінгів Creative States. Реставрацію історичної частини заводу — «Ковальської майстерні», де зараз знаходиться коворкінг, проводила архітектурна фірма AVG спільно з A Development, а про особливості оновлення простору розповів головний архітектор проєктів AVG Максімов Олександр.

До 2018 року будівля корпусу №7 або «Ковальської майстерні» руйнувалася, попри статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Її спорудили у 1914-1915 рр. за проєктом військового інженера капітана Флейшера на місті старої малярної майстерні. У другій половині ХХ ст. будівлю частково перебудовували та добудовували, але після цього вона тривалий час не використовувалась.

Багато десятиліть будівля використовувалася як заводський цех та переобладнувалась під потреби виробництва. При цьому нехтували збереженням її історичної спадщини: наприклад, була пошкоджена або знищена частина декоративних елементів, автентичні вікна та двері замінили на типові радянські, цегляні стіни перебували в критичному стані, а покрівля та всі інженерні мережі були непридатними для використання.

В процесі оновлення команда архітекторів ставила собі за мету відновити історичні фасади до первісного вигляду у частині, що збереглась, розкрити закладені віконні та дверні отвори, та створити єдине стилістичне рішення. Також будівлю вирішили утеплити та замінити старе покриття покрівлі, щоб зменшити навантаження на опорні конструкції, замінити двері та вікна, облаштувати всередині будівлі нові сходи та пристосувати внутрішній простір для потреб коворкінгу.

Автори зазначають, що це один із наймасштабніших проєктів реновації промзони в Україні за останні роки, який можна назвати «демонстрацією якісного відновлення історичної будівлі та перетворення її на публічне місце столиці».

Світлини з допису AVG

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button