Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Команда некомерційного проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» відновила перший фасад із дерев’яним оздобленням у Чернігові.

На одноповерховому будинку ХІХ століття на вулиці Зеленій, 15 відновили карнізи, відтворили дві втрачені пілястри та пофарбували ті, що збереглися, вирізавши відпалі елементи. Також почали фарбувати фасад в єдиний відтінок коричневого.

«На жаль, відновити крайню праву пілястру сім’я, що проживає у тій частині будинку, нам не дозволила», – зазначають волонтери.

Проєкт фінансово підтримали близько 40 благодійників. Вирізати більшу частину дерев’яного мережива допомогла кафедра технологій машинобудування та деревообробки Чернігівської політехніки. Чернігівський філармонійний центр фестивалів допоміг з будівельними помостами, а Чернігівський молодіжний центр посприяв із приміщенням для фарбування декору.

У 2018 році проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» запустив онлайн-музей дерев’яної архітектури міста. Дерев’яні будинки з мереживним декором та віконницями характерні для Чернігова. Проте багато таких будівель зносять, перебудовують або зашивають пластиковою вагонкою, знімаючи оздоблення.

Усі фото: facebook.com/demer.cn.ua

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button