«Енергоатом» планує вийти з-під контролю Міненерго через суд
Експерти галузі вважають цей намір «безпрецедентним», адже це «вперше, коли "Енергоатом" оскаржує дії свого акціонера».
Експерти галузі вважають цей намір «безпрецедентним», адже це «вперше, коли "Енергоатом" оскаржує дії свого акціонера».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», що є оператором всіх діючих АЕС в Україні, направила позов до господарського суду Києва, щоб визнати недійсним статут підприємства, який затвердило Міністерство енергетики в грудні 2019 року. На думку держпідприємства, цей наказ встановлює над ним надто жорсткий контроль. Про повідомляє Радіо Свобода.
Чинний статут «Енергоатому» передбачає, що тільки Міненерго може погоджувати право компанії безоплатно передавати належне їй майно іншим юридичним та фізичним особам, складати фінансовий план, затверджувати загальну організаційну структуру підприємства та його підрозділів, чисельність та штатний розпис.
«Чинна редакція статуту містить значну кількість норм, які порушують права та законні інтереси компанії, а також створюють перешкоди та унеможливлюють нормальну й ефективну роботу суб’єкта господарювання – суб’єкта ринку електричної енергії – державного підприємства», – йдеться у позові «Енергоатому».
В документі також стверджується, що затвердити статут НАЕК «Енергоатом» може уповноважений орган лише за умови розгляду і прийняття відповідного рішення правлінням, яке не приймало правління компанії.
У держпідприємстві наголосили на тому, що будь-які зміни до статуту «Енергоатому» попередньо й обов’язково мають узгоджуватися з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євратом).
«Однак чинна редакція статуту не була погоджена ЄБРР та Євроатом в установленому порядку і навіть не направлялася», – зазначають у позові.
Т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець повідомила, що їй відомо про позов «Енергоатому». Вона зазначила що зміни до статуту НАЕК були внесені попереднім керівником міністерства, а наразі вона «надала відповідним службам опрацювати це питання». За словами Буславець відповідні рішення прийматимуться після правової оцінки ситуації.
Голова профільної громадської організації «Бюро комплексного аналізу та прогнозів» Сергій Дяченко назвав цей крок «Енергоатому» «безпрецедентним».
Наприкінці травня стало відомом про те, що щомісячна збитковість «Енергоатома» складає один млрд гривень через те, що НАЕК продає електроенергію за пів ціни.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті