Київські ресторатори виставили дивани перед Кабміном, вимагаючи дозволу працювати вночі
Через карантин довелося скоротити до 60% персоналу, а зарплату скоротити вдвічі.
Через карантин довелося скоротити до 60% персоналу, а зарплату скоротити вдвічі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
15 липня перед Кабміном відбулася акція власників і працівників ресторанів, барів та кав’ярень Києва, які вимагають дозволу працювати у нічний час, після 23:00, повідомляє телеканал Київ.
Учасники акції розставили перед урядовою будівлею порожні стільці та дивани. На одному з плакатів написано: «Хочу як Велюр» — закид щодо ресторану депутата Миколи Тищенка, який був відчинений попри обмеження.
Власники закладів харчування нарікають, що через карантинні обмеження довелося скоротити від 30% до 60% персоналу. Тим, хто залишився працювати, платять половину зарплати. У працівників також збільшився обсяг роботи. Ресторани готові посилити інші заходи безпеки, наприклад, збільшити відстань між столиками, аби лише їм дозволили працювати вночі.
Одна з власниць бару у спальному районі Києва повідомила, що з 30 працівників залишилося п’ятеро, зарплата зменшилася удвічі, а роботи стало значно більше.
«Із цими обмеженнями ми втрачаємо 80% клієнтів, які могли прийти після 22:00-23:00 і просидіти до другої години ночі», — зазначає власниця бару Юлія Савлова.
«Нічні зміни дають дуже великий прибуток. Люди відпочивають, співають караоке», — додає інша учасниця акції Олена Тузак.
Співорганізатор акції та співвласник пабу Денис Новіков повідомив журналістці телеканалу, що в його закладі поки що не звільнили жодного співробітника, але тільки тому, що адміністрація ігнорує постанову 588, яка забороняє працювати після 23:00.
«Якщо ми будемо нею керуватися, нам доведеться звільнити 40-50% персоналу, але це не дасть гарантії, що заклад виживе. Ми не можемо їх вигнати просто на вулицю, тож ми продовжуємо працювати. Але нам довелося скоротити заробітну плату відсотків на 40», — повідомив він.
Новіков зазначає, що якщо у червні заклади могли користуватися орендними канікулами, такого послаблення вже не буде у липні.
Він наголосив, що його паб відмовляється виконувати постанову відкрито, не ховаючись, тому що сподівається оскаржити її в суді. Новіков посилається на Конституцію та Господарський кодекс, які передбачають закриття закладів лиш у разі запровадження надзвичайного стану.
Фото: Інформатор
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті