Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Муніципалітет Барселони погрожує орендодавцям примусово купувати у них незатребувані квартири за пів ціни, якщо ті не можуть їх здати. Такі заходи адміністрація впроваджуватиме, щоб зробити доступнішою оренду житла. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg CityLab.

Минулого тижня міський департамент житлового будівництва повідомив 14 наймодавців, які володіють 194 порожніми квартирами: якщо вони не заселять їх протягом наступного місяця, то ця нерухомість перейде місту — з компенсацією лише половини їхньої ринкової вартості. Згодом такі квартири використовуватимуть як соціальне житло для орендарів з невисоким рівнем доходу. Також власникам цих квартир загрожує великий штраф: до 900 тисяч євро.

З 2016 року влада автономного регіону Каталонія, до складу якого входить Барселона, легалізувала контроль міста над нерухомістю, що залишається без орендарів більше двох років. Її здаватимуть в оренду як доступне житло на період від чотирьох до десяти років, перш ніж повернути власникові. Однак такий вид регулювання застосовувався лише у декількох випадках. У грудні 2019 року ці повноваження розширили, тож відтоді муніципалітет Барселони може примусово викуповувати квартири за 50% ринкової ставки.

Будинки мікрорайону Барселони Сант-Антоніо. Angel Garcia / Bloomberg

Барселона почала боротьбу з такими орендодавцями після падіння ринку нерухомості Іспанії у 2008 році. Тоді деякі компанії, що володіють кількома житловими об’єктами, вирішили залишати свої площі порожніми, очікуючи на відновлення ринку. Частина квартир належала іспанському банку SAREB, який скуповував житлові активи, які не приносили дохід. Так він «зібрав» у Барселоні 149 порожніх квартир.

Відтоді власники «додаткового житла» почали свідомо занапащати його. Це призвело до появи у деяких районах міста занедбаних будинків та «наркоквартир» (спорожніле житло захоплювали наркоторговці та їхні клієнти).

Впродовж останніх кількох років місто розробляло механізми, щоб протидіяти цьому. Окрім примусової експропріації житла, що, втім, здійснюється нечасто, муніципалітет також запровадив високі штрафи. Нещодавно у місті вирішили, що проводитимуть таку політику ще рішучіше.

Водночас міська комісарка з питань житла Луція Мартін наполягає, що муніципалітет не зацікавлений у тому, щоб відбирати житло у власників.

«Ми тут не для експропріації. Ми просто хочемо, щоб квартири були здані в оренду», — прокоментувала вона для газети 20 Minutos.

Також минулого тижня, вже у сусідньому місті Бадалона, банк SAREB добровільно передав права на оренду 256 квартир, що зараз йому належать.

Обкладинка: Aleksandar Pasaric / pexels

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button