У Чернігові радянську мозаїку «Материнство» замінили на яскравий мурал (фото)
Демонтоване мозаїчне панно перевезли до музею завдяки зусиллям чернігівських активістів.
Демонтоване мозаїчне панно перевезли до музею завдяки зусиллям чернігівських активістів.
Фото: Dmytro Soloviov, 2019, прес-служба Чернігівської міської ради, 2020
У процесі утеплення стіни пологового будинку в Чернігові мозаїчне панно «Материнство» замінили на новий яскравий мурал, повідомляє Ukrainian Modernism.
Мозаїку площею 14 на 5,5 метра створив у 1989 році український художник Євген Павлов. У вересні 2019 року панно демонтували, проводячи термомодернізацію за програмою німецького товариства GIZ.
Завдяки ініціативі Chernihiv Monumentalism мозаїку не було знищено: у жовтні 2019 року панно перевезли на зберігання до Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.
«Одного разу я підійшла туди і побачила, що панно вже демонтоване і лежить, обережно складене біля будівлі. Відразу почала бити на сполох, дзвонити у Спілку художників, в музей… Я зв’язалася з директором художнього музею і він погодився прийняти туди мозаїку на постійне зберігання», – розповідала засновниця спільноти Chernihiv Monumentalism Олена Загребіна.
Натомість на стіні пологового будинку з’явився мурал, створений художником Дмитром Адеріхо. Крім того, весь фасад розмалювали у різні барви.
Фото: Ukrainian Modernism
Архітектор Андрій Назаренко, який нещодавно писав статтю про проблему колористики фасадів в Україні, прокоментував новий вигляд Чернігівського пологового будинку на прохання засновника Ukrainian Modernism Дмитра Соловйова.
«Цей фасад – вже типовий для молодої української демократії псевдо-сучасний та псевдо-архітектурний прийом. Як лакмусовий папірець червоніє в кислому середовищі, так і фасади вкриваються яскравими кольоровими плямами, щойно потрапляють до рук людей, що живуть в парадигмі “сіре – сумно, кольорове – весело”, і не хочуть мислити глибше», – прокоментував Назаренко.
Ліворуч – ескіз, праворуч – готовий мурал. Фото зі сторінки facebook.com/ader0ne
Нагадаємо, торік у Києві закрили утеплювачем майоліку 1960-х років на стіні дитячої поліклініки. Натомість художник Віталій Гідеван намалював новий мурал.
А в польскій Гдині нещодавно перефарбували кольоровий фасад у одному світлому тоні з монохромною графікою. Спроби зробити прості фасади цікавішими за допомогою пастельних відтінків у Польщі називають «пастельозом» і критикують таку практику.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті