Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Ben White, Unsplash

Київрада підтримала проєкт рішення про обов’язкове виконання учнями та вчителями гімну України у школах столиці. Гімн виконуватимуть щодня на початку навчання.

Крім того, документ зобов’язує проводити у школах роз’яснювальну роботу щодо «шанобливого ставлення до державних символів».

Водночас пресслужба Київради наголошує, що не має повноваження зобов’язати столичних школярів співати гімн, і підтримане рішення є рекомендаційним.

«Жоден Закон України не передбачає повноважень Київради доручати Департаменту освіти та науки забезпечувати виконання Державного Гімну України. З огляду на це, Київрада рекомендує столичним закладам освіти щоденно виконувати Гімн, але жодним чином не зобов’язує цього робити», – йдеться у повідомленні.

Автори проєкту – депутати від ВО «Свобода» Юрій Сиротюк та Ігор Мірошниченко та Олег Бондарчук. Останній зазначив, що ідейним натхненником рішення став Тарас Мацюк – засновник організації «Золоті леви Чорної сотні» (чорносотенцями називали російські монархічні, ультранаціоналістичні й антисемітські угруповання на початку ХХ століття).

«Це сприятиме вихованню патріотизму серед підростаючого покоління», – вважає Бондарчук.

Мірошниченко зауважив, що таке рішення «не є нашим нову-хау» – мовляв, так само починають день школярі у Сполучених Штатах.

Зазначимо, що у США справді існує така практика, але вона не є загальнонаціональною, різні школи самі вирішують чи зобов’язувати учнів співати гімн і наскільки часто.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button