Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Зміївська ТЕС. Фото: Юрій Воскобойник, Google Maps

У 2019 році промислові підприємства в Україні викинули в атмосферу 1,55 тонн шкідливих речовин, повідомляє Liga.net з посиланням на Державну службу статистики.

Найбільше забруднює повітря промисловість Донецької області, яка веде перед із великим відривом. Київ трохи не потрапив до десятки за обсягами забрудення, зате має дев’ять забруднюючих підприємств.

Шість із десяти найбрудніших підприємств належать Рінату Ахметову.

1. Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Маріуполь Донецької області, 247 тисяч тонн шкідливих викидів. На початку цього року комбінат уперше виплатив державі понад 10 мільйонів гривень штрафу за нанесену довкіллю шкоду.

2. АрселорМіттал Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 230 тисяч тонн. З позаминулого року підприємство збільшило викиди на 30 тисяч тонн.

3. Бурштинська ТЕС («ДТЕК Західенерго»), Бурштин Івано-Франківської області, 170 тисяч тонн. Завдяки заміні електрофільтра для очищування газу вдалося зменшити викиди до 50 мг/м³, що відповідає українським і європейським стандартам. У порівнянні з 2018 роком викили дещо знизилися.

4. Курахівська ТЕС («ДТЕК Східенерго»), Курахове Донецької області, 131 тисяча тонн.

5. Запорізька ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго»), Енергодар Запорізької області, 98 тисяч тонн. За даними місцевих ЗМІ, станція перевищує допустиму концентрацію шкідливих викидів у понад 10 разів. Проблема також полягає у поводженні з відходами.

6. Металургійний комбінат «Азовсталь», Маріуполь Донецької області, 81 тисяча тонн. Мешканці Маріуполя просять винести піприємство за межі міста. Торік Меткомбінат знизив валові викиди в розрахунку на тонну сталі на 7%.

7. Вуглегірська ТЕС («Центренерго»), Світлодарськ Донецької області, 77 тисяч тонн. У порівнянні з 2018 роком підприємство знизило викиди майже на чверть.

8. Ладижинська ТЕС («ДТЕК Західенерго»), Ладижин Вінницької області, 71 тисяча тонн.

9. Слов’янська ТЕС («Донбасенерго»), Донецька область, 61 тисяча тонн. Підприємство значно збільшило обсяги викидів (з 44 тисяч тонн у 2018 році). У липні цього року станція зупинила роботу через поблеми з газопостачанням.

10. Зміївська ТЕС («Центренерго»), Харківська область, 57 тисяч тонн.

Читайте також: Україна посіла четверте місце в Європі за кількістю смертей від забруднення довкілля

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button