Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Johnson Wang, Unsplash

Через коронавірусну кризу середня вартість оренди офісу в Києві у першому півріччі знизилася на 20%, згідно зі звітом консалтингової компанії NAI Ukraine, повідомляє НВ.

Максимальна щомісячна плата за оренду приміщень зараз становить 25 доларів за квадратний метр.

Ціни знижуються переважно за рахунок нових договорів оренди, хоча і за поточними угодами в деяких випадках вдається отримати знижку, повідомляє начальниця відділу консалтингу NAI Ukraine Марина Гуревич.

При цьому девелопери розширюють пропозицію і заявили про відкриття у 2020−2023 роках близько 400 тисяч квадратних метрів нових офісів – це приблизно 20% існуючого ринку. Деякі з цих об’єктів перебували вже на високій стадії готовності. Зокрема, у першому півріччі добудували бізнесцентри Hillfort Business Mansion, Avenue 53, Гранд, Нивки Сіті.

У цій ситуації можуть ставати популярними альтернативні формати робочих місць. У карантинних умовах багато компаній орендують коворкінг для розміщення цілих відділів. Коворкінг не вимагає вкладень у ремонт і утримання (інтернет, кава, переговорні кімнати тощо входять у вартість оренди робочих місць).

На думку експертки, популярним може стати коофіс – модель, яка об’єднує традиційний офісний центр і коворкінг. Ця модель включає всю традиційну інфраструктуру офісного центру (магазини, банки, аптеки, кафе, ресторанами, паркінг) та всю інфраструктуру коворкінгу (спільні простори, кімнати очікування, зали для подій, переговорні кімнати тощо).

«Людина може перебувати в будь-якій точці земної кулі, а значить постійна прив’язка до робочого місця їй не обов’язкова. Сучасні технології дозволяють, маючи невеликий за розмірами лептоп, виконувати завдання будь-якої складності… Саме тому ми впевнені, що коофіси користуватимуться великим попитом в найближчому майбутньому», – додає головний архітектор Urban Experts Сергій Франчук.

Нагадаємо, експерти припускають, що пандемія коронавірусу може призвести до перегляду функціонування Кремнієвої долини як IT-кластеру – великі компанії планують залишити своїх співробітників на віддаленій роботі й після карантину.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button