Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 293 днів. За цей час ми опублікували 23602 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/knyharniaye

У соцмережах спалахнув новий книжковий скандал через те, що мережа книгарень «Є» продає книжки російських видавництв.

Зокрема, Євген Лір написав гнівний пост про те, що мережа продає на своєму сайті 864 книжки російського видавництва «Азбука», і при цьому на перших десяти сторінках помітив щонайменше 15 титулів, які виходили українською. Дописувач нарікає, що раніше книгарня «Є» заявляла, що завозить лише ту російськомовну продукцію, яка не має українських відповідників.

Він також звернув увагу, що на сайті продаються книжки видавництва «Альпіна» – української «доньки» російської видавничої групи «Альпина Паблишер», яка з’явилася на українському ринку влітку 2019 року. Восени того ж року вибухнув скандал через співпрацю цього видавництва та книжкової онлайн-платформи Yakaboo.

Тоді мережа книгарень «Є» заявила, що така співпраця є «загрозою нової російської окупації книжкового ринку». «Ми закликаємо українські видавництва зайняти чітку позицію неспівпраці з каналами просування книжкового «русского мира» в Україну», – йшлося в заяві.

Прихильники Yakaboo звинуватили книгарню «Є» в тому, що вона розпалює конфлікт, щоб ослабити конкурента. Письменник Андрій Курков у коментарі Радіо Свобода назвав скандал навколо Yakaboo «економічною конкурентною боротьбою».

Зараз, коли скандал розгорнувся вже навколо «Є», читачі почали закликати до бойкоту мережі чи повідомляти, що більше не купуватимуть тут книги.

Мережа «Є» на звинувачення відповіла, що книгарні більше не можуть обмежувати частку російськомовних книжок на тлі браку державної підримки.

«Коли у 2007 році ми відкрили перший магазин Книгарні «Є», ідея торгувати україномовними книгами багатьом видавалася абсурдом. Всупереч економічній логіці ми послідовно робили акцент на продажу книг українських видавництв, тримаючи частку книг українською мовою на наших полицях 90% і більше… Настав час підвести риску під важливим періодом діяльності мережі», – йдеться у заяві.

Мережа книгарень «Є» заявляє, що станом на 2020 рік, 50-70% в обігу великих книготорговельних структур складає російська книга (імпортована або видана в Україні). Це обумовлено перевагами у собівартості російського продукту (менша вартість авторських прав та перекладу) та підтримкою з боку російської держави.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button