Суд скасував містобудівні умови для багатоповерхівки в буфері Києво-Печерської Лаври
Суд визнав протиправними та скасував МУО забудови земельної ділянки на вулиці Редутній, 32 у Печерському районі.
Суд визнав протиправними та скасував МУО забудови земельної ділянки на вулиці Редутній, 32 у Печерському районі.
Фото: zhk.com.ua
Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження (МУО) забудови за адресою вул. Редутна, 32 у Печерському районі. Про це свідчить рішення суду від 17 вересня, повідомляють «Наші гроші».
МУО були видані у березні 2014 року для будівництва індивідуального житлового будинку на ділянці площею 0,05 га на вулиці Редутній. Проте замість трьохповерхового там зводиться шестиповерховий багатоквартирний будинок. Будівництво суперечить виданим МУО, Генплану і чинним будівельним нормам.
Суд встановив, що погоджене Міністерством культури історико-містобудівне обґрунтування будівництва було скасоване судом у червні 2019 року. Тоді Мінкульт видав погодження на будівництво всупереч рішенню Київради щодо введення мораторію на нове будівництво в буферній зоні Києво-Печерської Лаври. Крім того, забудовник у 2014 році зареєстрував Декларацію про початок виконання будівельних робіт, яку Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала у 2017 році. Однак будівельні роботи продовжувались.
Позов до суду подав місцевий житель. Він зазначав, що також забудова займає практично всю площу ділянки, без відступу від суміжних будинків, з самовільним захопленням та використанням під’їзду в міжділянковому пішохідному проході.
Фото: land.gov.ua
За даними Держгеокадастру, власниками ділянки 0,05 га за цією адресою є Олена Грекул, Ростислав Грекул і Дмитро Караученко. Раніше останні двоє були помічниками в нардепів від Партії регіонів і «Батьківщини».
Вулиця Редутна розташовується в межах охоронної (буферної) зони об’єкта, занесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту, в межах Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ» і відноситься до земель історико-культурного призначення.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті