Україна домовилася про постачання для Рівненської АЕС американського палива замість російського
Досі Україна змушена була купувати майже 70% всього ядерного палива в Росії. Зараз ця частка має зменшитися.
Досі Україна змушена була купувати майже 70% всього ядерного палива в Росії. Зараз ця частка має зменшитися.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українська компанія «Енергоатом» та американська Westinghouse підписали новий контракт на постачання ядерного палива для українських атомних реакторів, повідомляє пресслужба Офісу президента.
Йдеться про паливо для реакторів типу ВВЕР-440 – такі є на двох енергоблоках Рівненської АЕС.
«З новим контрактом Україна буде однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440», – зазначають в Офісі президента.
Сторони також підписали протокол про наміри розвивати співпрацю між Westinghouse та «Атоменергомашем», підрозділом «Енергоатому».
Досі Україна змушена була купувати майже 70% всього ядерного палива для АЕС у російської компанії ТВЕЛ, а решту постачала Westinghouse, зазначає Громадське.
Українські АЕС намагаються поступово переходити на ядерне паливо американського виробництва, зменшуючи потребу у російському – тобто відбувається диверсифікація.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що нові домовленості – «це перш за все поглиблення диверсифікації постачання ядерного палива для нашого державного “Енергоатома”, який генерує на сьогодні більше половини електроенергії в Україні».
Нагадаємо, Україна змушена платити Росії 150-200 мільйонів доларів на рік за тимчасове зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті