Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Рівненська АЕС. Фото: Вікіпедія

Українська компанія «Енергоатом» та американська Westinghouse підписали новий контракт на постачання ядерного палива для українських атомних реакторів, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Йдеться про паливо для реакторів типу ВВЕР-440 – такі є на двох енергоблоках Рівненської АЕС.

«З новим контрактом Україна буде однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440», – зазначають в Офісі президента.

Сторони також підписали протокол про наміри розвивати співпрацю між Westinghouse та «Атоменергомашем», підрозділом «Енергоатому».

Досі Україна змушена була купувати майже 70% всього ядерного палива для АЕС у російської компанії ТВЕЛ, а решту постачала Westinghouse, зазначає Громадське.

Українські АЕС намагаються поступово переходити на ядерне паливо американського виробництва, зменшуючи потребу у російському – тобто відбувається диверсифікація.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що нові домовленості – «це перш за все поглиблення диверсифікації постачання ядерного палива для нашого державного “Енергоатома”, який генерує на сьогодні більше половини електроенергії в Україні».

Нагадаємо, Україна змушена платити Росії 150-200 мільйонів доларів на рік за тимчасове зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button