На Лук’янівці відкрили пам’ятник «визволителю Криму» Петру Болбочану (фото)
У межах проєкту також встановлять пам’ятник Василеві Сліпаку на Андріївському узвозі.
У межах проєкту також встановлять пам’ятник Василеві Сліпаку на Андріївському узвозі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Четвертого жовтня у Києві відкрили пам’ятник полковнику армії Української Народної Республіки Петру Болбочану (1883–1919). На постаменті написано «Визволитель Криму», повідомляє Радіо Свобода.
Погруддя встановили у сквері імені Болбочана на вулиці Січових Стрільців, навпроти кінотеатру «Київська Русь». Раніше тут стояв бюст радянського діяча, одного з організаторів Голодомору Станіслава Косіора, який демонтували у 2008 році.
На фото з церемонії відкриття видно червоно-чорні прапори ОУН(р), організації, яка була утворена за двадцять років після смерті Болбочана.
Гроші на встановлення пам’ятника збирав благодійний проєкт «Українська історія в камені», який ініціювала громадська спілка «Музичний батальйон». У межах цього проєкту хочуть також встановити пам’ятники Василеві Сліпаку на Андріївському узвозі та та княгині Ользі – у місті Ізмаїл.
Петро Болбочан очолював Кримську операцію 1918 року – встановлення контролю УНР над Кримом. Загони Болбочана захопили Джанкой та Сімферополь із мінімальними втратами. Однак через політичний конфлікт між УНР та німецькими союзниками Німецької імперії українська армія була змушена полишити Крим.
У 1919 році Болбочана арештували за наказом Симона Петлюри та розстріляли за вироком військово-польового суду УНР.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті