Не тільки «лежачі поліцейські»: В Україні розширили перелік засобів заспокоєння дорожнього руху (фото)
Дотепер стандарти передбачали лише один засіб – так званий «лежачий поліцейський».
Дотепер стандарти передбачали лише один засіб – так званий «лежачий поліцейський».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вперше в Україні розроблено стандарт заходів і засобів заспокоєння дорожнього руху, повідомляє «Укравтодор».
До переліку стандартних засобів, які використовуються на дорозі для заспокоєння руху, додали острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги.
Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий «лежачий поліцейський». Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик, зазначають в «Укравтодорі».
«Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними… Завдяки комплексному підходу водій підтримує постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи», – зауважують у корпорації.
Основою створення стандарту стала концепція Vision Zero («Нуль смертей»). В «Укравтодорі» подвідомляють, що на спостерігали збільшення кількості аварій на щойно відремонтованих дорогах. Найчастіше саме перевищення швидкості призводить до зростання травматизму на дорогах.
«Цьогоріч вперше усі проєкти ремонтів обов’язково проходять так звану п’яту секцію Технічної ради Укравтодору, яка обов’язково оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху», – повідомляє пресслужба корпорації.
Засоби заспокоєння руху проєктуватимуть під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Зміни до ДСТУ 4123:2020 «Безпека дорожнього руху. Засоби заспокоєння руху» вже внесено і вони набудуть чинності з листопада цього року.
Водночас в «Укравтодорі» зазначають, що поки не внесуть зміни до ДБН, нові стандарти матимуть рекомендаційний характер.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті