Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/MKIPUkraine

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України увійде культура приготування українського борщу, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Український борщ внесли до Нацпереліку за рекомендацією експертної ради при Мінкульті. У міністерстві зазначили, що це важливий крок в рамках підготовки номінації культури приготування борщу до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, яку здійснює громадська організація «Інститут культури України». Ця ініціатива належить керівнику ГО «Інститут культури України» Євгену Клопотенко.

«Ця ініціатива в мене з’явилася рік тому. Я зібрав однодумців: фольклористів, істориків, аналітиків, людей, які мають стосунок до культурної спадщини. Ми об’єдналися в громадську організацією і пройшли нелегкий процедурний шлях. І сьогодні борщ вже в цьому списку», — розповів Євген Клопотенко.

В організації поділилися, що під час експедиції їх найбільше вразив борщ з крові щойно заколеного кабана, який виявили під час експедиції до Шацьку, що на Волині.

Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив, що «автентичний процес приготування борщу тепер офіційно стане визнаним надбанням українських традицій».

Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п’ять елементів:

  • Технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»;
  • Великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області;
  • Борщівська народна вишивка;
  • Карпатське ліжникарство.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button