Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/dniproccc  

10 жовтня у Дніпрі відбулося онлайн-відкриття нового центру сучасної культури – Dnipro Center for Contemporary Culture (DCCC).

Місцем розташування культурного центру стала історична будівля на Крутогірному узвозі, 21А у центрі Дніпра. Це колишнє приміщення губернського земства, один із найстаріших будинків міста збудоване в середині ХІХ століття. Близько 20 останніх років будівля стояла пусткою, у ній не було вікон, опалення та інших комунікацій.

Фото: facebook.com/dniproccc

Два корпуси збудовано в стилі еклектики, а найстаріший — у стилі «миколаївського ампіру», який, щоправда, на початку XX століття «переодягли» в декор стилю модерн. Будівля вирізняється антропоморфним і зооморфним декором. Зокрема над вікнами другого поверху розташувалися голови Зевса – на сьогодні їх зберіглося 12 із 16. Під консолями колон другого поверху заховані 12 химер – дуже нетиповий декор для катеринославської архітектури XIX–XX століть.

Фото: facebook.com/dniproccc

Проєкт реновації розробила команда організації Kultura Medialna разом із низкою архітекторів. Влітку тут відремонтували дах, роботи все ще тривають.

«За основу ми взяли ідею невтручання. Незалежно від того, чи ця кладка гарна, чи ці багети побиті – ми їх зберігаємо», – зазначає архітекторка Анастасія Тимченко.

Хоча майданчик все ще перебуває у процесі розбудови, вже 2-4 жовтня тут відбулася більшість театральних подій DniPro ГогольFest.

Фото: facebook.com/dniprogogol.org

DCCC відкрився 10-11 жовтня міжнародним форумом експертів та експерток креативно-урбаністичних рухів із України та Європи та концертом синті-поп-гурту Kurs Valüt.

19-20 жовтня на будівлі DCCC проєктуватимуть 3D-mapping, а 24 жовтня відбудеться показ раритетного фільму «Нариси радянського міста» під музичний супровід гурту DZ’OB.

Фото: facebook.com/dniproccc

Після 20 жовтня на YouTube-каналі центру обіцяють викласти лекції про культуру та мистецтво.

Резидентами центру DCCC стануть галерея «Артсвiт», художня майстерня Ksi Prostir, Alliance française, Чеський центр.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button