Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба президента

Вранці 15 жовтня президент Володимир Зеленський назвав друге запитання із загальнонаціонального опитування, яке хочуть провести в Україні в день місцевих виборів 25 жовтня.

«Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?», – так воно звучить. Ідея вільної економічної зони передбачає свободу в господарських питаннях, бізнесові пільги та особливий режим управління на визначеній території. Мета цього – заохотити інвестиції у постраждалий регіон.

Напередодні 14 жовтня Зеленський назвав перше запитання: «Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?»

Загалом під час опитування Офіс президента хоче поставити українцям п’ять запитань. Наголошують, що опитування 25 жовтня, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків. Водночас у якій формі проходитиме опитування, у пресслужбі президента не уточнюють.

BBC New Україна з’ясувала, що ідея проведення всенародного опитування стала несподіванкою і для багатьох представників президентської партії «Слуга народу».

Наразі проведення жодного офіційного всенародного опитування не передбачене ані Конституцією, ані будь-якими іншими законами. Ексзаступник голови ЦВК Андрій Магера запевнив, що організувати таке опитування не вдастся і президентським указом – «такий указ нічого спільного не матиме із конституційними повноваженнями президента».

Екснардеп Сергій Лещенко поширив інформацію, що опитування проводитимуть біля виборчих дільниць, Там стоятимуть волонтери з урнами й охочі за бажання зможуть добровільно відповісти на запитання.

Керівниця мережі «Опора» Ольга Айвазовська зауважує, що якщо волонтери опитуватимуть тих, хто ще не проголосував, і питання до того ж міститимуть ознаки спонукання проголосувати за ту чи іншу політичну силу, то це буде безумовним порушенням законодавства.

Нагадаємо, згідно з нещодавнім соціологічним опитуванням, на вибір 36% киян на місцевих виборах найбільше впливає позиція партії щодо загальноукраїнських питань.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button