Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Віддзеркалення історичної будівлі шахти Евальд, Німеччина. Фото: facebook.com/Schacht2AufEwald

Міністерство енергетики України розглядає можливість використання досвіду німецької вугільної шахти, яку перетворили на муніципальний центр виробництва водню, повідомляє пресслужба відомства.

Інноваційний центр, яким керує компанія H2Herten, збудовано на базі колишньої вугільної шахти Евальд, що в місті Гертен, неподалік від Дортмунда й Ессена.

Центр виступає майданчиком для випробування різних інноваційних технологій, таких як виробництво і зберігання водню. Зокрема, тут працює експериментальна енергетична установка з повним циклом power-gas-power, а також є воднева заправна станція.

Муніципалітет Гертена планує перевести весь громадський транспорт на водень. Також на місці колишньої вугільної шахти планують створити туристичний осередок з готелем.

«Показовим є об’єднання бізнесу та муніципалітету, які працюють пліч-о-пліч, створюючи ідеальні умови для компаній, які можуть проводити дослідження та випробування технологій відновлюваної енергетики. Цей досвід є надзвичайно цінним для подальшої трансформації вугільних регіонів в Україні», – зазначила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, яка відвідала Гертен на чолі української делегації.

Як ми раніше повідомляли, Міненерго планує реформувати вугільні шахти. Почати хочуть з шахти «Великомостівської» у Червонограді, яка може стати туристичним кластером, та  шахта «5/6» ву Мирнограді, яку розглядають як потенційний технологічний кластер.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button