Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

20 жовтня відбулося засідання Тимчасової слідчої комісії з рослідування корупції в органах ДАБІ, яку Верховна Рада створила усередині вересня.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський наприкінці минулого року дав доручення реформувати ДАБІ через звинувачення в корупції. ДАБІ критикували за те, що інспекція сама видає дозволи, сама контролює процес видачі і сама перевіряє себе на факт дотримання законності при видачі дозволів.

В.о. голови ДАБі може виявитися нелігітимним, а підписані ним дозвільні документи – недійсними

У ході засідання обговорювали можливу незаконність перебування на посаді в.о. голови ДАБІ Федоренка Богдана Олександровича, яку він займає з шостого травня 2020 року. Справа в тому, що за законом для держслужбовця термін перебування на посаді виконуючого обов’язки не може перевищувати три місяці. Як наслідок, легітимність рішення, які Богдан Федоренко підписує після шостого серпня 2020 року, під сумнівом.

Сам в.о. голови ДАБІ до профільного міністра з приводу закінчення свої повноважень письмово не звертався. За його словами, «термін виконання обов’язків становить три місяці на вакантній посаді», але посада зараз не вакантна, оскільки інспекція перебуває в стадії ліквідації.

ТСК вирішила звернутися до прем’єр-міністра України та Державного бюро розслідувань, аби розслідувати виявлені порушення і оголосити конкурс на посаду голови ДАБІ.

Представники ДАБІ слухають доповіль журналістів про незаконні забудови

Як працює ДАБІ: неробочий реєстр, несплачені судові збори і зміна дозвільної документації в ході будівництва

Журналісти розповіли про факти порушень роботи ДАБІ, зокрема, про неякісну роботу реєстру, корупцію під час видачі дозвільної документації, зокрема, про занижений клас наслідків об’єкта і несвоєчасний розгляд запитів громадян.

«Реєстр був покликаний зменшити випадки корупції, а зараз навпаки через нього більше зловживань», – зазначив Антон Клітний, журналіст інформаційного порталу «Стопкор».

Ірина Шарпінська, журналістка видання «Наші Гроші», розповіла про численні кричущі випадки незаконної забудови в Києві, зокрема про «будинок Білозір», будинок на проспекті Перемоги, 50, об’єкт на вулиці Васильківській, 100а та багато інших. За словами журналістки, забудовникам часто вдається ввести будинок в експлуатацію через суд, оскільки неодноразово на етапі апеляції ДАБІ не сплачує судовий збір, і засідання не відбувається.

«Часто ДАБІ видає дозвіл на будівництво, який відповідає вихідним даним, однак, далі через зміни він перетворюється на асолютно невпізнаваний. При цьому ДАБІ не отримує повної документації і не проводиться перевірка», – заявила Ірина Шарпінська.

Прикладом таких дій є ЖК «Ревуцький» на Харківському масиві, де дозвіл виданий на ТРЦ, зміни внесені на ТРЦ, але будується ЖК, що «виглядає як бетонні коробки».

Журналістка сайту «Наші гроші» Ірина Шарпінська розповідає про незаконні забудови

Як підмітила представниця ТСК депутатка Наталя Приходько, Богдан Федоренко, пояснюючи проблеми в роботі інспекції, покликався здебільшого на три проблеми: коронавірус, оскільки через хворобу працівників не вистачає рук для виконання роботи, стан ліквідації ДАБІ, які обмежує можливості інспекції, і несправедливі суди.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button