Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

 Фото: dumskaya.net

В Одесі у рамках міського проєкту «Сонячне місто» встановили першу бюджетну сонячну електростанцію на даху багатоквартирного будинку, повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

На будинку на вулиці капітана Кузнєцова встановили 204 сонячні панелі, а також інвертор на 60 кіловат. Загальна потужність станції – 56 кіловат на годину.

У керуючій компанії розповіли, що з урахуванням капітального ремонту покрівлі вклали 56 тисяч доларів. За розрахунками, у майбутньому можна буде отримувати близько 60 мегават на рік з однієї такої електростанції. За десять місяців СЕС вже виробила 48 мегават. Термін окупності – максимум сім років з урахуванням того, що 25% від прибутку йде на рахунок будинку. Таким чином, щорічно будинок буде отримувати близько 80-90 тисяч гривень, які зможе витрачати на поточний ремонт.

Усього в Одесі за позабюджетні кошти вже придбано обладнання для установки одинадцяти таких станцій (1450 фотоелектричних модулів і 11 інверторів для перетворення постійного струму в змінний).

В Україні законодавством не врегульована можливість продажу цієї електроенергії мешканцям безпосередньо – вона йде в загальну мережу за зеленим тарифом.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button