Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Керівник Шевченківської райадміністрації Олег Гаряга оприлюднив ескізний проєкт реконструкції стадіону «Старт».

На території стадіону збудують велику скляну споруду, в якій, судячи з відео з 3D-моделюванням, буде розташовано аквазону з басейном, спортзали та льодову арену.

Водночас збережуть збудовану у 1930-х роках вхідну групу з колонадою та меморіал футболістам «матчу смерті» тощо. Ці споруди реставрують, як і трибуни. На візуалізації, однак, видно, що вхідну групу планують оздобити імітацією цегляного мурування.

Автори проєкту також обіцяють облаштувати бігові і велодоріжки, вуличні тренажери, фітнес-клуб, фонтани, екстрім-парк, ландшафтний парк, дитячий майданчик і зону відпочинку для людей літнього віку.

Як уточнив голова СК «Старт» Анатолій Мусаковський, велодоріжки планують розмістити по периметру. Наразі триває погодження та відпрацювання всієї транспортної та пішохідної концепції навколо комплексу.

Також на стадіоні збудують підземний паркінг та заклади громадського харчування.

Реконструкція з реставрацією стадіону розпочнеться одразу по завершенню держекспертизи проєкту.

Півроку тому у КМДА повідомляли, що передпроєктні пропозиції розробляла компанія «Глобал-про». Попередні ескізи можна подивитися у нашому матеріалі.

Стадіон «Старт» був побудований наприкінці 1930-х років. Свою нинішню назву він отримав на честь київської футбольної команди, яка в 1942 році зіграла тут проти німецьких футболістів-аматорів із «Люфтваффе» у так званому «матчі смерті». Нацисти планували, що матч підніме бойовий дух, адже команда жодного разу не програвала на окупованих територіях, утім змагання завершилися поразкою німців.

У 2001 році футбольне поле стадіону «Старт» було визнано об’єктом культурної спадщини.

Нинішній вигляд стадіону «Старт»

З 2010 року стадіон належав компанії «Голден-Хаус», яку пов’язували з сином екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова. Забудовник хотів побудувати на цьому місці житлово-офісний комплекс. Плани забудови наштовхнулися на численні протести з боку місцевих мешканців.

Кабінет міністрів на засіданні 24 жовтня передав стадіон «Старт» у Шевченківському районі у комунальну власність Києва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button