Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 23431 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Компанія-інвестор «МС Соціальний проект» отримала усі дозвільні документи на будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі. За словами директора підприємства Євгенія Бараха, підготовка всіх необхідних документів зайняла понад півтора роки. Завод, аналогів якому немає в Україні, мають запустити у 2022 році, повідомляє Житомир.Info.

Представники компанії заявили, що початок робіт припадає на осінньо-зимовий період, тому планують розпочати будівництво наступного року, а поки підготують усе необхідне обладнання. З цієї причини будівництво заводу перенесли у 2019 році.

У 2018 році влада Житомира та ТОВ «МС Соціальний проєкт» уклали інвестиційну угоду. Підприємству передали земельну ділянку розміром в п’ять гектарів в оренду на 20 років. Згідно із угодою, сміттєпереробний завод побудують за кошти інвестора, а місто лише гарантує і зобов’язується не менше 85 тисяч тонн відходів у рік передавати на переробку цьому підприємству. Зараз відходи звозять на полігон, що представляє потенційну екологічну небезпеку. За останніми даними, на полігоні накопичилося вже 15 мільйонів кубометрів сміття.

Фото: zhitomir.info

Проєкт у місті планували реалізувати до кінця 2019 року, але цьому завадили тривала процедура отримання дозвільних документів, коронавірус та карантин.

Загальна проєктна вартість будівництва заводу становить дев’ять мільйонів євро. Компанія вже інвестувала 1,5 мільйонів євро в обладнання, металоконструкції та інші матеріали. Обладнання, яке відповідає європейським нормам безпеки, виготовив хорватський завод Tehnix. Зараз компанія пропонує розглянути деякі покращення замовлених агрегатів.

За проєктом, на заводі будуть дві лінії з сортування та переробки органіки в еко-компост. Жодних технологій спалювання не використовуватимуть. Результатом виробництва буде вторинна сировина, енергія та екологічно чисті добрива.

«На першому етапі машина, яка приїжджає, збирає несортоване сміття. Окрема машина чи та ж сама після того, як вона вивезла ці баки, приїжджає і забирає, наприклад, скло. Сміття буде поступати не на полігон, а повністю на цей завод. Машина приїжджає на сміттєпереробний завод: є окремий бункер, в який скидається все змішане сміття, окремий – куди скидається скло, пластик, папір тощо. Після цього йде лінія, яка сортує. Там металодетектори, магніти, які відділяють метал, скло, органіку, все інше. І за фракціями – в залежності від морфології воно сортується. Пластик, папір, скло йдуть по окремих лініях. І вони також сортуються, бо пластик теж є різний і по-різному переробляється. Після цього пластик миється, потім подрібнюється, робляться так звані «пластівці», і потім воно продається для подальшої переробки. Після такого заводу повинно виходити не більше 20% так званих «хвостів», які йдуть знову на полігон», – пояснював житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button