У Норвегії створили енергоефективний офіс, який виробляє більше енергії, ніж споживає (фото)
Архітектурне бюро Snøhetta спроєктувало вже четверту енергоефективну офісну будівлю.
Архітектурне бюро Snøhetta спроєктувало вже четверту енергоефективну офісну будівлю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Норвезьке архітектурне бюро Snøhetta продовжує створювати енергоефективні офісні будівлі. На сьогодні завершено будівництво четвертої будівлі Powerhouse Telemark, що розташоване в адміністративному регіоні Телемарк, повідомляє Dezeen.
Будинок добре теплоізольований та має великий фотоелектричний навіс над дахом і фасадом, який буде виробляти 256 тисяч кіловат енергії щорічно. Це означає, що будівля створить досить надлишкової відновлюваної енергії, щоб компенсувати вуглець, споживаний офісом протягом 60 років.
З трьох боків офісна будівля захищена дерев’яними балясинами, які затінюють фасади, найбільш схильні до дії сонячних променів. Під балясинами будівля облицьована фіброцементними фасадними панелями Cembrit, які накопичують тепло вдень і випромінюють його вночі. Для опалення використовується водяний контур, який живиться від геотермального джерела – свердловини глибиною 350 метрів.
У порівнянні з будівлею «традиційної» конструкції, споживання енергії знижено на 70%, а з урахуванням використання альтернативних джерел енергії будівля виробляє більше енергії, ніж споживає. Powerhouse Telemark має впізнаваний об’єм, скошений під 45 градусів. Така форма допомагає максимізувати кількість сонячної енергії, яку може збирати фотоелектричний навіс, і створює усередині світлий простір.
Всередині будівлі знаходяться різні офісні приміщення, а також барна стійка, ресторан для персоналу, приміщення для зустрічей в пентхаусі і тераса на даху. Два поверхи, виділені під «гнучкі» робочі місця, які дозволяють легко розширювати або скорочувати штат, а також переключатися між індивідуальною або спільною роботою.
Менші за розміром і більш традиційні, закриті робочі кабінети знаходяться далеко від ділянок, що піддаються впливу сонця, що знижує перегрів і залежність від штучного охолодження. Енергоефективні офісні будівлі були розроблені у відповідь на кліматичну кризу, щоб запропонувати «стійку модель робочого простору майбутнього».
За словами засновника Snøhetta Кьєтила Торсена, Powerhouse – це об’єднання різних компаній, які працюють над створенням будівель, що виділяють значно більше чистої енергії, ніж споживають.
У Норвегії отримати значний ефект від сонячних панелей досить непросто, однак шляхом моделювання розробникам проєкту вдалося досягти вироблення електроенергії в кількості, достатній як для власних потреб, так і для потреб навколишніх будинків.
Фото: dezeen.com
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті