Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ольборг, найбільше місто Північної Ютландії. Фото: Вікіпедія

Уряд Данії запроваджує жорсткі обмеження у регіоні Північна Ютландія, де виявили спалах нового штаму коронавірусу серед норок на хутряних фермах, повідомляє DW.

Нинішню пандемію COVID-19 спричинив інший штам – SARS-CoV-2, який походить, найвірогідніше, з ринку диких тварин у китайському Ухані. Влада Данії побоюється, що новий «норковий коронавірус», яким вже заразилися 12 людей, може вплинути на ефективність вакцини від COVID-19. Відомо, що новий штам послаблює здатність організму виробляти антитіла.

Локдаун запровадили у семи з 11 муніципалітетів Північної Ютландії. Саме там розташовано більшість норкових ферм. До третього грудня буде припинено транспортне сполучення з цією територією.

У Північній Ютландії також не працюватиме громадський транспорт, буде зачинено школи, бари, ресторани, музеї, бібліотеки, спотзали тощо. Людям рекомендовано працювати з дому. Публічні зібрання обмежено 10 людьми.

Північна Ютландія. Зображення: Вікіпедія

Як повідомлялося раніше, водночас у Данії знищать усе поголів’я норок, яких вирощують на хутряних фермах – це приблизно 15-17 мільйонів тварин. Ця країна є найбільшим виробником норкового хутра у світі. У хутровій промисловості працюють близько 4000 людей. Уряд пообіцяв надати фермерам компенсації.

В асоціації фермерів зазначають, що цей крок стане фактично означає повну та остаточну ліквідацію хутрової промисловості в Данії, повідомляє The Guardian.

Зоозахисники та екологи виступають проти хутряних ферм не лише з етичних міркувань, але й через значну небезпеку для довкілля. Також екологи нагадують, що розповсюдження зоонозних інфекцій, однією з яких є SARS-CoV-2, пов’язане з екстенсивним промисловим фермерством.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button