Мінінфраструктури обіцяє повністю перейти на громадський електротранспорт за 10 років
В Україні планують до 2030 року повністю замінити весь міський громадський транспорт на електричний, а також створити відповідну інфраструктуру.
В Україні планують до 2030 року повністю замінити весь міський громадський транспорт на електричний, а також створити відповідну інфраструктуру.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У рамках Національної транспортної стратегії до 2030 року в Україні планують повністю замінити весь міський громадський транспорт на електричний і створити відповідну інфраструктуру для цього, повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 19 листопада, під час Global e-Mobility Forum, заявив, що спільно з бізнесом і громадськістю міністерство розробило проєкт стратегії розвитку автомобільної промисловості в Україні. Стратегія передбачає стимули для вітчизняного виробництва електрокарів.
До того ж, міністерство працює над внесенням нових змін у ДБН щодо планування і забудови територій, які б дозволили розміщення електрозарядних станцій на всіх дорогах загального користування, у тому числі, і місцевих.
Наразі в Україні близько 25 тисяч електрокарів, 25 тисяч гібридів і майже 9 тисяч пунктів електрозарядних станцій, які розміщені здебільшого у містах.
Міністерство інфраструктури та Європейський інвестиційний банк продовжують підготовку другої фази проєкту з оновлення громадського транспорту в Україні. Вже визначено 18 міст-учасників. Цього разу проєкт «Міський громадський транспорт ІІ» включатиме лише підпроєкти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів.
Станом на січень 2020 року ЄІБ погоджено виділення 176,2 мільйонів євро на реалізацію 13 підпроектів у Харкові, Львові, Чернігові, Сумах, Києві, Луцьку, Одесі, Тернополі та Запоріжжі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті