У Києві відкрили другу кризову кімнату для жертв домашнього насильства (фото)
Першу таку кімнату відкрили у травні, з того часу її послугами скористалися 28 жінок та 23 дитини.
Першу таку кімнату відкрили у травні, з того часу її послугами скористалися 28 жінок та 23 дитини.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА
На лівому березі Києва відкрили другу кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства, повідомляє пресслужба КМДА.
Ремонт було зроблено за гроші меценатів, а меблі придбав Фонд народонаселення ООН. Рік тому місто уклало з Фондом меморандум щодо підтримки людей, які зазнали гендерно зумовленого насильства.
Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА
Кризові кімнати – тимчасовий прихисток для жінок, які тікають від кривдника і не мають куди піти. Там постраждалим від домашнього насильства надають психологічну, юридичну допомогу, забезпечують їжею та засобами особистої гігієни.
Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА
Соціальні працівники перебувають при кімнаті цілодобово, що дає можливість прийняти жінку у будь-який час.
Першу кризову кімнату відкрили у травні цього року на правому березі Києва. За цей час її послугами скористалися 28 жінок та 23 дитини. Жінки рятувалися від насильства з боку чоловіків і батьків. Їхній вік – від 18 до 84 років.
Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА
Перша кризова кімната розрахована на чотирьох дорослих та двох дітей. Другу кімнату, судячи з фото, кімнату розраховано на трьох дорослих людей, є також дитяче ліжечко.
Адрес кризових кімнат не розголошують з міркувань безпеки – аби жінок, які там перебувають, не зміг знайти кривдник. Водночас у КМДА зауважують, що була велика потреба створити другу кімнату на густонаселеному лівому березі. З початку року у трьох лівобережних районах зафіксовано майже 8 тисяч звернень щодо домашнього насильства.
Перша кризова кімната на правому березі. Фото: пресслужба КМДА
Постраждалі від насильства, які хочуть скористатися послугою кризової кімнати, потрібно звертатися до поліції або за телефонами гарячої лінії 15-00 та 272-15-00. Не потрібно жодних медичних довідок чи інших додаткових документів.
До кризових кімнат приймають лише жінок і дітей. Максимальний термін перебування – 10 діб. Далі жінка може поселитися до тимчасового соціального притулку, де можна лишитися ще на 90 діб.
Нагадаємо, згідно з даними Світового дослідження цінностей, за останні дев’ять років українці стали менше засуджувати домашнє насильство, а також зміцнили деякі гендерні стереотипи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті