Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА

На лівому березі Києва відкрили другу кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства, повідомляє пресслужба КМДА.

Ремонт було зроблено за гроші меценатів, а меблі придбав Фонд народонаселення ООН. Рік тому місто уклало з Фондом меморандум щодо підтримки людей, які зазнали гендерно зумовленого насильства.

Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА

Кризові кімнати – тимчасовий прихисток для жінок, які тікають від кривдника і не мають куди піти. Там постраждалим від домашнього насильства надають психологічну, юридичну допомогу, забезпечують їжею та засобами особистої гігієни.

Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА

Соціальні працівники перебувають при кімнаті цілодобово, що дає можливість прийняти жінку у будь-який час.

Першу кризову кімнату відкрили у травні цього року на правому березі Києва. За цей час її послугами скористалися 28 жінок та 23 дитини. Жінки рятувалися від насильства з боку чоловіків і батьків. Їхній вік – від 18 до 84 років.

Друга кризова кімната на лівому березі. Фото: пресслужба КМДА

Перша кризова кімната розрахована на чотирьох дорослих та двох дітей. Другу кімнату, судячи з фото, кімнату розраховано на трьох дорослих людей, є також дитяче ліжечко.

Адрес кризових кімнат не розголошують з міркувань безпеки – аби жінок, які там перебувають, не зміг знайти кривдник. Водночас у КМДА зауважують, що була велика потреба створити другу кімнату на густонаселеному лівому березі. З початку року у трьох лівобережних районах зафіксовано майже 8 тисяч звернень щодо домашнього насильства.

Перша кризова кімната на правому березі. Фото: пресслужба КМДА

Постраждалі від насильства, які хочуть скористатися послугою кризової кімнати, потрібно звертатися до поліції або за телефонами гарячої лінії 15-00 та 272-15-00. Не потрібно жодних медичних довідок чи інших додаткових документів.

До кризових кімнат приймають лише жінок і дітей. Максимальний термін перебування – 10 діб. Далі жінка може поселитися до тимчасового соціального притулку, де можна лишитися ще на 90 діб.

Нагадаємо, згідно з даними Світового дослідження цінностей, за останні дев’ять років українці стали менше засуджувати домашнє насильство, а також зміцнили деякі гендерні стереотипи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button