Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото5 facebook.com/victor.petruk.9

На станції метро «Житомирська» стався збій системи KyivSmartCard, а працівники метрополітену відмовлялися пропускати пасажирів з картками. Віктор Петрук, екс-кандидат в мери столиці, інженер та транспортний експерт, спробував пройти повз турнікети, але його жорстоко затримали правоохоронці.

«Передаю вітання Віталію Кличку та Віктору Брагінському, які вкрали 1,2 мільярди гривень на впровадження системи єдиного квитка, але так і не змогли її створити. Зараз я сиджу в мавп’ятнику на станції метро «Житомирська» і оформлюю протокол стосовно злісної непокори працівникам поліції і працівникам метрополітену, які вирішили, що якщо в них за 1,2 мільярди гривень щось поламалося, то люди мають йти з Житомирської на Лівий берег пішки», – повідомив Петрук у прямому ефірі на своїй сторінці в Facebook.

На станцій «Житомирська» у Петрука не спрацювала картка KyivSmartCard, на станції трапився черговий збій. Він спробував пройти через турнікет, та почав обурюватись тим, що система не працює, а касири не відкривають турнікет для всіх пасажирів. До нього підійшли працівники воєнізованої охорони підземки, та передали його наряду поліції, що чергував по станції.

«Якщо в метро стався збій, то мали мене пропустити і всіх, у кого є поїздки. Я пройшов сам через турнікет. До мене підійшла воєнізована охорона і викликала поліцію. Поліцейські запросили мене в кімнату для розмови. Сказали, що потім пропустять в метро. Я опору не чинив. Попросив написати протокол затримання. Вони відмовились. Я взяв речі та пішов до виходу. Мене затримали, вирвали рукав куртки, я пройшов таки до турнікетів, мені пшикнули балончиком в обличчя, силою наділи кайданки та завели назад до кімнати. Тримали півтори години, потім приїхав «старший» і протокол склали: про злісну непокору», – розповів Петрук «Хмарочосу», додавши, що спочатку його хотіли відпустити без протоколу «по-хорошому».

Він також зазначив, що на впровадження в столиці електронного квитка з бюджету витратили 1,2 мільярди гривень. Однак, система досі не налагоджена, і в її роботі часто трапляються збої. Рік тому голова ГО «Рада з урбаністики Києва» Віталій Селик нарахував тендерів, пов’язаних з е-квитком, щонайменше на 800 мільйонів гривень. У квітні 2020 року Юрій Назаров, чиновник КМДА, який відповідав за впровадження е-квитка, звільнився.

«Система часто дає збої, і 1,5 мільйона пасажирів, які щоденно користуються метрополітеном, нічого не вживають для захисту своїх прав. Жодного особистого чи колективного позову не подали. Мало того, сьогодні тисячі людей не змогли потрапити в метро. І жодного повідомлення ні від міської влади, ні від підземки немає», – підсумував Петрук.

На момент публікації в офіційних джерелах КМДА та КП «Київський метрополітен» жодного повідомлення про збої в системі е-квитка не опубліковано. Натомість в міських Facebook-спільнотах містяни масово скаржаться на проблеми зі спрацюванням систем оплати проїзду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button