Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Pretty Drugthings, Unsplash

Некомерційна організація Fireside Project, що базується у Сан-Франциско, має намір запустити у квітні 2021 року першу в США гарячу лінію для підтримки людей, які переживають психоделічний тріп. Скористатися лінією зможуть також ті, хто допомагає другові, який вжив психоделіки, або ж ті, хто хоче обговорити минулі досвіди вживання.

Сервіс буде анонімним, безкоштовним та цілодобовим. Користувач зможе обрати як розмову телефоном, так і смс-повідомлення або онлайн-чат.

Допомогу надаватимуть волонтери, кожний з яких пройде 36-годинні тренінги, на додачу до базових навичок. Користувач за бажання може попросити про тривалішу підтримку, яка полягатиме у регулярному спілкуванні протягом тижня.

Такий сервіс вирішили запустити у зв’язку зі зростанням уваги до цього класу психоактивних речовин. Так, штат Орегон, міста Денвер (Колорадо) й Окленд (Каліфорнія) нещодавно декриміналізували вживання психоделіків. Є також дані про значне зростання вживання психоделіків під час карантину.

До психоделіків зазвичай відносять такі речовини, як ЛСД, псилоцибінові гриби, мескалін, аяуаска тощо. Вживання цих наркотиків може мати різний ефект залежно від попереднього психологічного стану й настрою, обставин (сеттінгу), тож у деяких випадках досвід може обернутися так званим бед-тріпом, типовими проявами якого є паніка та дезорієнтація.

В той час як ризики виникнення залежності та фізіологічних ефектів передозування для цього класу речовин є мінімальними, втрата почуття реальності може призвести до небезпечних наслідків. Саме після вживання ЛСД загинув 15-річний син музиканта Ніка Кейва, впавши з кручі. З міркувань безпеки тих, хто вживає психоделіки, супроводжують так звані сіттери, які наглядають за їхнім станом.

Опитування, проведене в США у 2016 році свідчить, що 39% тих, хто вживав псилоцибінові гриби, заявили, що бед-тріп – у п’ятірці найважчих досвідів у їхньому житті. 11% зізналися, що наражали себе або інших на небезпеку під час тріпу.

Водночас науковці розглядають психоделіки як потенційно корисні речовини для допомоги людям із такими проблемами, як алкоголізм, обсесивно-компульсивний синдром, посттравматичний стресовий розлад, депресія тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button