Опитування: українці підтримують сексосвіту у школах і водночас транслюють міфи
Зокрема, 36% вчителів заявили, що негетеросексуальна орієнтація потребує лікування. А 27% вважають, що секс до шлюбу – це соромно.
Зокрема, 36% вчителів заявили, що негетеросексуальна орієнтація потребує лікування. А 27% вважають, що секс до шлюбу – це соромно.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Janko Ferlič, Unsplash
Аналітичний центр Cedos опублікував результати соцілогічного дослідження щодо ставлення вчителів і батьків до сексуальної освіти у школі.
Так, виявилося, що більшість батьків і вчителів – майже 84% – підтримують формальну комплексну сексуальну освіту у школах. При цьому близько половини батьків і вчителів вважають, що до сексуальної освіти дітей слід залучити представників церкви.
Інфографіка: Cedos
Близько 40% вчителів упевнені у власних знаннях у цій темі. Водночас під час опитування на фокус-групових дискусіях чимало з них транслювало стереотипи та міфи.
63% опитаних вчителів переконані, що дівчата, які носять короткий одяг та макіяж, цим спонукають хлопців до активних залицянь. 33% вважають, що аборти мають бути заборонені в Україні. 36% заявили, що негетеросексуальна орієнтація потребує лікування. 19% впевнені, що діти з ВІЛ не мають вчитися разом з іншими дітьми. 27% вважають, що займатися сексом до шлюбу соромно.
Інфографіка: Cedos
Подібні упередження характерні і для батьків. Так само 27% засуджують секс до шлюбу, 31% виступає за заборону абортів, а 65% підтримали стереотип щодо коротких спідниць. А з питань негетеросексуальної орієнтації та навчання ВІЛ-позитивних дітей батьки виявили навіть більшу упередженість, ніж вчителі, – 42% та 26% відповідно.
Інфографіка: Cedos
Дослідження провела агенція Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки Міністерства освіти та науки. Опитування відбувалося у грудні 2019 – червні 2020 і охоплювало усю Україну, окрім тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, за результатами «Світового дослідження цінностей», серед українців зміцнилися деякі гендерні стереотипи, а також зросла толерантність до домашнього насильства.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті