Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Janko Ferlič, Unsplash

Аналітичний центр Cedos опублікував результати соцілогічного дослідження щодо ставлення вчителів і батьків до сексуальної освіти у школі.

Так, виявилося, що більшість батьків і вчителів – майже 84% – підтримують формальну комплексну сексуальну освіту у школах. При цьому близько половини батьків і вчителів вважають, що до сексуальної освіти дітей слід залучити представників церкви.

Інфографіка: Cedos

Близько 40% вчителів упевнені у власних знаннях у цій темі. Водночас під час опитування на фокус-групових дискусіях чимало з них транслювало стереотипи та міфи.

63% опитаних вчителів переконані, що дівчата, які носять короткий одяг та макіяж, цим спонукають хлопців до активних залицянь. 33% вважають, що аборти мають бути заборонені в Україні. 36% заявили, що негетеросексуальна орієнтація потребує лікування. 19% впевнені, що діти з ВІЛ не мають вчитися разом з іншими дітьми. 27% вважають, що займатися сексом до шлюбу соромно.

Інфографіка: Cedos

Подібні упередження характерні і для батьків. Так само 27% засуджують секс до шлюбу, 31% виступає за заборону абортів, а 65% підтримали стереотип щодо коротких спідниць. А з питань негетеросексуальної орієнтації та навчання ВІЛ-позитивних дітей батьки виявили навіть більшу упередженість, ніж вчителі, – 42% та 26% відповідно.

Інфографіка: Cedos

Дослідження провела агенція Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки Міністерства освіти та науки. Опитування відбувалося у грудні 2019 – червні 2020 і охоплювало усю Україну, окрім тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, за результатами «Світового дослідження цінностей», серед українців зміцнилися деякі гендерні стереотипи, а також зросла толерантність до домашнього насильства.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button